Suriyelilerin tarikatı, Türkiye’ye yayıldı

Diyanet İşleri Başkanı olarak ilk Tayyar Altıkulaç’ı tanımıştım. Akşam gelen bir telefon, bir milletvekilinin başkana makamında silah çektiği yolundaydı. Silah çekme nedeninin de bir tayin...

Diyanet İşleri Başkanı olarak ilk Tayyar Altıkulaç’ı tanımıştım. Akşam gelen bir telefon, bir milletvekilinin başkana makamında silah çektiği yolundaydı. Silah çekme nedeninin de bir tayin yüzünden olduğunu öğrendim.

Saat 21.00 civarıydı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın o dönem merkezi olan Kocatepe’deki binasına gittiğimde özel kalem müdürlüğü doluydu. Olayı duyan ya da haber verilen Diyanet personeli toplanmıştı. Başkan Altıkulaç’ın makam odasına girdiğimde yanında yardımcısı Hamdi Mert bulunuyordu. Olayı ayrıntılı bir biçimde anlattı.

VEKİLİN EVİNDE

Diyanet’te fotoğraf çekmiş olayı birinci ağızdan dinlemiştim. Ayrıca yaşananlarla ilgili tutanak da düzenlenmişti. O tutağı da aldım. Ama bunlar yetmezdi. Bir de silah çektiği öne sürülen milletvekiliyle konuşmak gerekiyordu. Geç sayılacak bir saatte milletvekilinin evine gittim. Olayı bir de ondan dinledim. Ertesi gün, haber sadece o dönem çalıştığım Hürriyet gazetesinde manşetten yayımlanmıştı. Gazetecilik dilindeki “Atlatma haber”in en seçkin örneklerinden birisini yapmıştık.

Bu tanışıklık ve haberden sonra Diyanet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Damada para cezası iki bürokratı yedi 17 Eylül 2021 | 577 Okunma Suriyelilerin tarikatı, Türkiye’ye yayıldı 15 Eylül 2021 | 2.572 Okunma Darbe gecesinin hikayesi: Sen neredeysen, ben oradayım 14 Eylül 2021 | 3.085 Okunma Türk Komutan, ABD’li komutanı niçin azarladı 12 Eylül 2021 | 1.715 Okunma 225 bin kişinin iş istediği İzmir 40 vermiş, bir almış 10 Eylül 2021 | 570 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar