Soylu’yu kim yanıltıyor?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, televizyonda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun koruma amiri Koray Aslan’ı hedef aldı...

onun koruma kursuna bile katılmadığını, bu kişinin ticari işleri olduğunu, gezilerin önceden emniyete bildirilmediğini, yat gezisinin de gizlendiğini öne sürdü.

Soylu’nun, kendi personeli olan Kılıçdaroğlu’nun koruma amiri Koray Aslan için bu iddialarda bulunması, hele de bunu televizyona çıkıp açıklaması hiç yakışık almadı. Emrindeki personelini çağırır ya da ilgili biriminden doğru bilgiler alabilirdi.

O KURSLARI ALMIŞ

9 yıldır Kılıçdaroğlu’nun koruma amirliğini yapan Koray Aslan konusunda anlaşılıyor ki Bakan’ı yanıltmışlar. Bakan’ın çok önemli iddialarına karşılık, emniyet kaynaklarından edindiğim bilgilerin bazılarını aktarayım:

Bakan, koruma amiri Koray Aslan’ın koruma kursu görmediğini belirtiyor. Oysa, yurtdışı misyon korumasına gidilebilmesi için sınav ve buna bağlı kurslardan geçmek, başarılı olmak gerekiyor. Yaklaşık 2 bin 700 kişinin katıldığı yazılı sınavda Koray Aslan, 70. oldu. Mülakatta ve atışta da başarılı oldu. Hem hassas yerleri koruma hem de VIP koruma kurslarından geçirildi. Adabı muaşeret kurslarını da aldıktan sonra 2002-2005 yılları arasında Slovakya’da büyükelçinin korumalığını yaptı. Bu kursu almayan kişinin gönderilmesi mümkün değil. Bakan, “Koruma kursu görmedi” derken açıkça yanıltıldı.

ÖNCEDEN BİLDİRİLMİŞ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genel başkanın odasında sarılıp ağladılar 25 Haziran 2019 | 1.611 Okunma Sayıştay, İBB’yi böyle koruyor 23 Haziran 2019 | 765 Okunma İmamoğlu’nu rahat bırakmayacaklar 21 Haziran 2019 | 1.325 Okunma Biz askerliği kısaltırken Yunanistan Ege’de, 13 üs kurdu, 5 bin asker yığdı 19 Haziran 2019 | 415 Okunma Pozisyonlar korundu 18 Haziran 2019 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar