Soruşturma yetkisi sadece onlarda

Türkiye, haftalardır çıkar amaçlı organize suç örgütleri-siyaset ilişkisini konuşuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından Sedat Peker’e, bakana yakın bazı gazetecilere, iş...

Türkiye, haftalardır çıkar amaçlı organize suç örgütleri-siyaset ilişkisini konuşuyor. İçişleri Bakanlığı tarafından Sedat Peker’e, bakana yakın bazı gazetecilere, iş insanlarına koruma verilmesini, araçlarına çakar takılmasını konuşurken, araya bir de “10 milyon Euro iş bağlama” iddiası, 45 milyon dolar alacağın silinmesi iddiaları girdi.

Eğer gündeme getirilen bu iddialar yalan olsaydı İçişleri Bakanı yeri göğü inletir, bunu yazanların, söyleyenlerin nasıl “Namussuzca” hareket ettiğini, olayları “saygısız gazetecilerin” nasıl çarptırdığını söylerdi. Yıllardır izlediğim İçişleri Bakanlığı’nda ilk kez bakanın, gazetecilere hakaret ettiğine de tanık olduğumu belirtmiş olayım.

SORUŞTURMA YOK AMA…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Bu ülkenin mert ve vatansever savcılarına” sosyal medya üzerinden seslendi ve mafya-siyaset ilişkisinin aydınlatılması için göreve davet etti. CHP lideri, “İlk sorunun da 10 milyon Euro’nun, Ankara’da kimin için istendiği” olması gerektiğini söyledi.

Son olaylarla ilgili olarak Cumhuriyet savcıları mafya-siyaset başta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hepsi 1 milyon dolar yüzünden 01 Ağustos 2021 | 1.633 Okunma Bu geliş, normal bir geliş değil 30 Temmuz 2021 | 2.243 Okunma Bırakın göndermeyi vatandaş oluyorlar 28 Temmuz 2021 | 780 Okunma İşte sığınmacı gerçekleri 27 Temmuz 2021 | 1.201 Okunma İnönü, bu sözleri hiç unutmadı 25 Temmuz 2021 | 1.746 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar