Siz bu yazıyı okurken ben yoğun bakımdayım

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (07.02.2022)'' Siz bu yazıyı okurken ben yoğun bakımdayım'' başlıklı yazısı.

Refik Arslan Öztürk, Manisa Valiliği’ne atandığında, kente makam otomobiliyle değil, otobüse binerek gitmiş, otobüsten indikten sonra valilik konutuna taksiyle gelmişti. Polis şaşırmıştı. Daha bu bir başlangıçtı.

Kente geldikten kısa süre sonra kalp rahatsızlığı geçirdi. Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Valiye, imkanlarının daha iyi olduğu hatırlatılıp arzu ederse İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne de götürülebileceği söylendi.

“İLİNDE AMELİYAT OLMALI”

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (MCBÜ) Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Uğur Kemal Tezcan, şaşırdığı olayı şöyle anlattı:

“Sayın Valimiz Refik Öztürk’ün 2005 yılında Manisa’ya yeni tayin olduğu bir dönemde rahatsızlanması üzerine koroner anjiyografisini yapmıştım. Bilahare kardiyoloji-kalp cerrahisi konseyinde koroner by-pass ameliyatı kararı alındığı zaman kendisine bu ameliyatı MCBÜ hastanesi dahil Türkiye’nin başka bir şehrindeki dilediği hastanede yaptırabileceğini, durumunun buna uygun olduğunu söyledim.

Benim bu açıklamam üzerine Manisa Valisi Refik Arslan Öztürk; ‘Manisa Valisi Manisa’da ameliyat olmalıdır’ dedi. Bu müstesna..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sınır güvenliğimiz ve bölücü örgütün helikopteri 22 Mart 2023 | 366 Okunma İp cambazları ve YSK üçüncü adaylıkta renk vermedi... 21 Mart 2023 | 1.799 Okunma O görüşme için “Dinen günah siyaseten ayıp” dedi 19 Mart 2023 | 1.084 Okunma Bu girişim, ittifakı çatlatıyor 17 Mart 2023 | 92.899 Okunma O gün İçişleri Bakanlığı’nda kıyamet koptu 15 Mart 2023 | 49.871 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum