“Siyaset ve ihanet” için söyleyecekleri var

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (08.11.2022)''“Siyaset ve ihanet” için söyleyecekleri var'' başlıklı yazısı.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Covid-19 nedeniyle 108 gün yoğun bakımda kaldı. O hastanede canıyla uğraşırken yerine kimin geleceği konusunda pazarlıklar bile yapıldı. Muhittin Bey, o süreçte yaşananları “İkinci Yaşam- Siyaset ve İhanet” kitabında topladı.

Siyaset içinde farklı partilerdeki, farklı görüşlerde olan, düne kadar hiç yan yana gelmemiş ve gelmesi mümkün görünmeyenleri “koltuk sevdası” bir araya getirmişti. Böcek “Onların, siyasi menfaatleri uğruna yan yana gelmelerini, çıkar birlikteliği kurduklarını iyileştiğim zaman öğrendim” diyor.

ŞİKAYET ETTİ

Muhittin Böcek, kendisine gelmesiyle birlikte belediyeden, işleyişten, önemli bazı olaylardan haberdar olmaya başladı. Görevden almalar, yetkileri kısıtlamalar, yeni atamalar çok canını sıktı. İşleyişin, bıraktığından farklı olarak, hem de istemediği bir şekilde yürütüldüğünü öğrendi. Bu gidişe son vermek istedi. Dizüstü bilgisayarını getirtti, şifresini girdi ve mevcut başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun yerine Meclis Üyesi Oktay Başaran’ı vekil olarak atadı. Böcek, o süreci şöyle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunların hesabı sorulmasın mı?    03 Şubat 2023 | 2.964 Okunma O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.924 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.216 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 209 Okunma SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 1.212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar