Seçim gecesi CHP

Milli İstihbarat Teşkilatı, ilgili kurumlara gönderdiği yazının altına “İstihbarat mahiyetindeki bu bilgiler delil olarak kullanılamaz” diye yazar. İstihbarat içerikli bazı bilgiler, CHP ve İYİ Parti’nin...

Milli İstihbarat Teşkilatı, ilgili kurumlara gönderdiği yazının altına “İstihbarat mahiyetindeki bu bilgiler delil olarak kullanılamaz” diye yazar. İstihbarat içerikli bazı bilgiler, CHP ve İYİ Parti’nin belediye meclis üyelerinin aleyhine kullanılıyor ve onlar bir yerde teröristlikle suçlanıyor. Hükümete yakınlığı ile bilinen gazetelere verilen bilgilerle yetinilmiyor, hemen her ilin emniyet müdürlükleri benzer çalışmaları yapıp basına servis ediyor.

Türkiye’mizin bir bölümünü “Kürdistan” diye gösteren haritalar Antalya’da asılmış. HDP tarafından yapıştırıldığı, dağıtıldığı izlenimi verilen broşürde “Bu bir halk ayaklanmasıdır” deniliyor ve metropollerde Millet İttifakı’nın desteklendiği belirtiliyor. Sormak gerekir, bu afişler dağıtılırken, yapıştırılırken Antalya Emniyeti niçin uyumuş?

NASIL ÇALIŞILACAK?

Seçim gününe CHP Genel Merkezi hazır. Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel başkanlığında, çoğu gönüllülerden oluşan 250 kişi toplam 1389 seçim bölgesini takip altında tutacak.

Seçim karargahında Genel Başkan Yardımcıları Muharrem Erkek, Seyit Torun, Oğuz Kaan Salıcı, Faik Öztrak, Tuncay Özkan olacak. Seçim günü, seçim akşamı eldeki veriler doğrultusunda sıkça açıklamalar yapılacak. “Anadolu Ajansı şunu geçmiş, bunu geçmiş”le pek uğraşılmayacak. Parti örgütünden gelecek bilgiler esas alınacak. Seçimde izlenecek yöntem “Hızlı değil, doğru sonuç” olacak. YSK’dan bir adım önde gidip, tutanaklar kontrol edilecek.
Onursal Adıgüzel’in görevli olarak bu ikinci seçimi olacak. Hep “Seçim hilesinden” söz edilir. Adıgüzel de “Sandığın başında değilsen, ne yaparsan yap, orada her türlü hilelinin önü açılmış olur. Bu seçimde aday çıkarmadığımız, İYİ Parti ya da Saadet Partisi adayını desteklediğimiz yerler var. Sandık görevlisi verilmeyen yerlere müşahit takviyesi yaptık” diyor.

ÜÇ AŞAMALI ÇALIŞMA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP, önemli bir karar aşamasında 20 Kasım 2019 | 2.885 Okunma Hukukçuların sınavına besmeleli hazırlık kitabı 19 Kasım 2019 | 2.634 Okunma Acı tablonun sorumlusu... 17 Kasım 2019 | 3.299 Okunma Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti 15 Kasım 2019 | 1.877 Okunma Erdoğan’ın çantasındaki terörist sayısı 13 Kasım 2019 | 269 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar