SBK Holding binasındaki Cumhurbaşkanlığı danışmanı

Şimdi öğreniyoruz, ne maksatla çağrılıyordu, vereceği şahadet ne den­li etkiliydi, bilen yok!

Sedat Peker, kişilerle, şir­ketlerle ilgili söyleyeceklerini söylüyor. Ama ba­zıları bunları hiç üzerine almama niyetinde. Sezgin Baran Korkmaz (SBK) Holding’in, 45 milyon dolar alacağının silinmesi için İçişleri Ba­kanlığı’na 4 Aralık 2020 tarihinde çağrıldığı, Kork­maz’ın ise bu görüşmenin hemen ardından 5 Aralık’ta yurtdışına çıktığı Peker tarafından öne sürüldü. Tartışmanın odağında olan Korkmaz’ın, şu aşamada Türkiye’ye döneceğini de sanmıyorum.

Holding sahibinin önemli bilgilere sahip olduğu, daha ilk anda yayılan bilgilerle de ortaya çıkıyor. SBK Holdin­gin lüks binası, lüks otomo­billeri, uçağı da bulunuyor. Holdinge bağlı işyerlerinde yakın döneme kadar 4 bin 500 kişi çalışıyordu. Holding binasını kullanan­lar arasında bir siyasetçinin bulunduğu gündeme geldi. Hemen belirtelim ki o kişi eski milletvekili ya da halen milletvekili olan kişi değil. Konuyu araştırdığımızda, holdingin ofisini kullanan kişinin halen Cumhur­başkanlığı'nda danışman olarak görev yaptığını öğre­niyoruz.

.......

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
SBK Holding binasındaki Cumhurbaşkanlığı danışmanı 09 Haziran 2021 | 3.506 Okunma Konuşma sırası onlarda 08 Haziran 2021 | 1.252 Okunma İşte Sedat Peker iddianamesi 06 Haziran 2021 | 2.049 Okunma Bu sorular, İçişleri Bakanı’na 04 Haziran 2021 | 2.183 Okunma Orası, hakaret etme yeri mi? 02 Haziran 2021 | 3.855 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar