Sarayın çift maaşlıları

Devlette çift maaş uygulaması alabildiğine yaygın. Ancak bu yetmiyor ve çift maaşı farklı yöntemlerle katlayanlar da oluyor. Bunlardan birisi kredi kartı verilmesidir.Bu köşede bazı bakanların marifetlerinden söz...

Devlette çift maaş uygulaması alabildiğine yaygın. Ancak bu yetmiyor ve çift maaşı farklı yöntemlerle katlayanlar da oluyor. Bunlardan birisi kredi kartı verilmesidir.

Bu köşede bazı bakanların marifetlerinden söz etmiştim. Sizin çocuğunuz devlete girebilmek için zorlu sınavlardan geçerken, bazıları hiç sınava girmeden, o gerginlikleri yaşamadan bakıyorsunuz devlette göreve başlamış, sonra basamakları üçer-beşer çıkarak yükselmiş. Bu yetmiyormuş gibi kendilerine bir de ek görevler verilip çifte maaş alması da sağlanıyor. Bunların sayısını İçişleri Bakanı açıklamalı. Eğer açıklanırsa devlette torpilin, adam kayırmacılığın boyutu biraz da olsa görülür. Bunun bilinmemesi için o açıklamayı da yapamazlar.

KURUL ÜYELERİ

Cumhurbaşkanlığı bünyesinde 9 kurul bulunuyor. Kurul üyelerine, kuruldaki görevi nedeniyle maaş verilmiyor. Ancak kurul üyelerinin çok büyük bölümü başka görevlendirmelerle maaş alıyor. Tabii bunlar arasında da çift maaşlılar olduğunu da hatırlatalım.

Daha çok gündeme geldiği için Ekonomi Politikaları Kurulu üyelerinden başlayalım:

■ Yiğit Bulut : Telekom yönetiminde ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Çift...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhaleye çıkarılan haberler 15 Ekim 2021 | 526 Okunma Karanlıktaki Başbakan: Kuzum bizi aydınlat 13 Ekim 2021 | 2.238 Okunma Hayal kurmayalım gerçek böyle 12 Ekim 2021 | 2.266 Okunma ‘Devlet gücü tehdit aracı oldu’ 10 Ekim 2021 | 542 Okunma Böyle bir intikam olur mu? 08 Ekim 2021 | 2.931 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar