Pozisyonlar korundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi hem Cumhur İttifakı, hem de kazanılan seçimi elinden alınan Millet ittifakı için çok önemli.

 AKP, İstanbul’u kazanmak için var gücüyle çaba gösteriyor. Tabii AKP denilince aklınıza sadece siyasi parti gelmesin. Dini vakıflar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, belediyeden önemli destek alanlar ellerindeki bu büyük gücün gitmemesi için direniyor.
Siyasetin tam göbeğinde olan hemşeri dernekler “kahvaltı”, “akşam yemeği” adı altında AKP destekli olarak hemşerileri bir araya getiriyor ve oylarını AKP’ye vermeleri için yönlendiriyor. 31 Mart yerel seçimini “Türkiye’nin beka sorunu” diye anlatanlar, artık o sözcükleri ağızlarına almıyor.

YAĞCI  DERNEKLER 

Bir federasyon başkanı hemşerilerine gönderdiği mesajda, “Yozgatlılar, Binali Beyler için gece-gündüz demeden karşılıksız olarak çalışmaya devam etmektedir” yazıyor. Oysa hemşeri derneklerinin siyasetten uzak durması beklenir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeye, eski başkanları aklayan müfettişler mi gönderiliyor? 23 Ekim 2019 | 2.733 Okunma Sorun bitmedi sadece ötelendi 22 Ekim 2019 | 2.304 Okunma Suriyeli komutan sordu: Payitaht nasıl? 20 Ekim 2019 | 2.755 Okunma Okulları bir sendikaya teslim ettiler 18 Ekim 2019 | 1.213 Okunma Bunu da yok saydık 16 Ekim 2019 | 2.619 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar