Onun 'Gizli tanık' olduğunu avukatı da bilmiyordu

Serdar Sertçelik, Ayhan Bora Kaplan (ABK) suç örgütü davasının iki numaralı şüphelisiydi. “Suç işlemek için örgüt kurmakla” suçlanıyordu.

Serdar Sertçelik, Ayhan Bora Kaplan (ABK) suç örgütü davasının iki numaralı şüphelisiydi. “Suç işlemek için örgüt kurmakla” suçlanıyordu. Operasyondan önce yurtdışına kaçmıştı. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunduğu sırada, Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlar Şube Müdür Yardımcısı Şevket Demircan’la bağlantı kurdu. Türkiye’ye dönmeye ikna edildi. Uçakla geldi, havaalanında onu polisler karşıladı ve Organize  Şube’ye getirdi.

İfadesi alınacağı zaman baronun görevlendirdiği Avukat Hasan Erdem Elvan sorgusunda bulundu. Sorgu sabah 04.00 civarında bitti. Serdar Sertçelik, avukatına, “Tutuklanır mıyım, tutuklanmaz mıyım?” diye sordu. Avukat iddiaları öğrendiği için tutuklanma olasılığının bulunduğunu değerlendirdi. Adliyeye sevkinin iki gün sonra yapılacağı söylendi. Ertesi gün, Serdar’ı iki polisle adliyeye girerken gören avukatına, polis “Süre uzatımı için gelindiğini” söyledi. Avukat, Serdar’a, “Bir ihtiyacın var mı?” diye sorduğunda teşekkür etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, şunu sordu: Bu arsalar kimin? 12 Haziran 2024 | 6.550 Okunma Müsavat Bey yarın çok ağır konuşacak 11 Haziran 2024 | 1.778 Okunma “Gizli tanık” kelepçeden nasıl kurtuldu? 04 Haziran 2024 | 2.482 Okunma İlk dört maddenin tartışılması lüzumsuz bir konu 31 Mayıs 2024 | 2.681 Okunma Erdoğan’ın ziyaret ettiği Cemevi’nde iki vakıf karşı karşıya 29 Mayıs 2024 | 2.871 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar