Onların isteği “Yolsuzlukla Mücadele Kurumu”

Bugün ülkemizde işkence, kötü muamele başta olmak üzere bir çok sorun aşıldıysa, bunda Avrupa Birliği (AB) kriterlerine uyumun büyük yeri var. AKP hükümeti döneminde de önemli adımlar atıldı....

Ancak bir yere kadar. Şu anda AB’nin algısı, Türkiye’nin Kopenhag siyasi kriterlerinden ve Batı’dan uzaklaştığıdır. Eğer, böyle bir şey yoksa siyasi reformlarını yapmasını istiyor.
Daha önce Avrupa Birliği Bakanlığı vardı. Şimdi, Dışişleri Bakanlığı’na bağlı başkanlık çalışmaları yürütüyor. Olumsuz algıyı düzelttiğimizde ve bazı kriterleri yerine getirdiğimizde vize serbestisi de gündeme gelebilecek.

YARGI PAKETİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı paketinin bir an önce TBMM’de ele alınması için hazırlıkları yapmıştı. Teklif, AKP grubuna verildi. Bazı değişiklikler yapıldı. Sarayda, MHP grubunda incelemeler yapıldı. Sonuçta, teklif TBMM Adalet Komisyonu’na bile getirilemedi.
Eylül ayının son haftasında, Cumhurbaşkanlığı’ndan gelecek son halini AKP’nin hukukçu milletvekilleri yeniden inceleyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkçe anlaşılmamış, açıklamayı Kürtçe yaptılar! 23 Ağustos 2019 | 5.534 Okunma 58 güne, 25 bin lira 21 Ağustos 2019 | 711 Okunma Belediyelere kayyuma gerek bile olmayacaktı ama... 20 Ağustos 2019 | 5.823 Okunma Yargıda 5 yıl önce, 5 yıl sonra 18 Ağustos 2019 | 2.760 Okunma 1 milyon 980 bin liranın hesabını versin 16 Ağustos 2019 | 4.243 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar