Onların isteği “Yolsuzlukla Mücadele Kurumu”

Bugün ülkemizde işkence, kötü muamele başta olmak üzere bir çok sorun aşıldıysa, bunda Avrupa Birliği (AB) kriterlerine uyumun büyük yeri var. AKP hükümeti döneminde de önemli adımlar atıldı....

Ancak bir yere kadar. Şu anda AB’nin algısı, Türkiye’nin Kopenhag siyasi kriterlerinden ve Batı’dan uzaklaştığıdır. Eğer, böyle bir şey yoksa siyasi reformlarını yapmasını istiyor.
Daha önce Avrupa Birliği Bakanlığı vardı. Şimdi, Dışişleri Bakanlığı’na bağlı başkanlık çalışmaları yürütüyor. Olumsuz algıyı düzelttiğimizde ve bazı kriterleri yerine getirdiğimizde vize serbestisi de gündeme gelebilecek.

YARGI PAKETİ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, yargı paketinin bir an önce TBMM’de ele alınması için hazırlıkları yapmıştı. Teklif, AKP grubuna verildi. Bazı değişiklikler yapıldı. Sarayda, MHP grubunda incelemeler yapıldı. Sonuçta, teklif TBMM Adalet Komisyonu’na bile getirilemedi.
Eylül ayının son haftasında, Cumhurbaşkanlığı’ndan gelecek son halini AKP’nin hukukçu milletvekilleri yeniden inceleyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu karardan haberiniz yok mu? 05 Temmuz 2020 | 390 Okunma Bu bir torpil listesidir 03 Temmuz 2020 | 5.035 Okunma Danıştay’ın Ayasofya kararı 01 Temmuz 2020 | 2.579 Okunma Çoklu baroya, bu yüzden karşı çıkılıyor 30 Haziran 2020 | 3.059 Okunma Millet bahçesini banka kredisiyle yaptılar 28 Haziran 2020 | 1.750 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar