Ne oluyor bu istihbaratçılara?

Emniyetin en kritik birimlerinin başında İstihbarat Dairesi Başkanlığı gelir. Daire başkanlığı ya da yardımcılığı görevlerinde bulunanlardan Emin Arslan, Bülent Orakoğlu ve Hanefi Avcı farklı...

Emniyetin en kritik birimlerinin başında İstihbarat Dairesi Başkanlığı gelir. Daire başkanlığı ya da yardımcılığı görevlerinde bulunanlardan Emin Arslan, Bülent Orakoğlu ve Hanefi Avcı farklı gerekçelerle tutuklanmış ve sonuçta beraat etmişlerdi.
Eski başkanlardan Ömer Altıparmak, Ramazan Akyürek, yardımcılarından Recep Güven, Gürsel Aktepe, Ayhan Falakalı ise FETÖ soruşturmaları kapsamında halen tutuklu. Geçen cuma günü Sabri Uzun tutuklandı. Gerekçe ise sosyal medyada yer alan bazı görüşleri, isim vermeden yazdıkları hakaret olarak değerlendirildi ve FETÖ’ye yardımla suçlandı.

“BERAAT ETTİRİLDİ”

Sabri Uzun, 1997’den 2006 yılına kadar aralıklı olarak toplam 6 yıl İstihbarat Daire Başkanlığı yaptı. En uzun görev Uzun’a aittir. Başkanlığı döneminde Aydınlık dergisinde Fetullahçı emniyet mensuplarının isim listesi yayımlanmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Binali Bey, devletin politikasını çizdi 16 Haziran 2019 | 373 Okunma Doğu Akdeniz’de sular ısınıyor 14 Haziran 2019 | 483 Okunma 73 yıl sonra yapılanı bile “birinci” diye açıkladılar 12 Haziran 2019 | 562 Okunma İmamoğlu’nun 5 yılı didik didik ediliyor 11 Haziran 2019 | 886 Okunma Pontus oyununa alet olanlar 09 Haziran 2019 | 1.065 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar