Mansur Yavaş’ın amblem cevabı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alırken, “Partisinin ambleminden kaçan, korkan bir aday olur mu? Partisinden...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alırken, “Partisinin ambleminden kaçan, korkan bir aday olur mu? Partisinden utanan, kendisini destekleyen ittifakı saklamaya çalışan bir aday olur mu? İşte buyurun bakın bizim adayımızın hemen altında AK Parti” dedi.

Ankara’da reklam panolarının tamamı AKP’nin seçim afişleriyle donatılmış durumda. Sanırsınız Ankara’da başka siyasi partilerin adayları yokmuş gibi tamamı AKP tarafından kapatılmış. Kitap fuarına gidiyorsunuz her tarafta AKP’nin adaylarının afişleri. Giriş kapılarında AKP araçlarıyla sürekli sesli ve görüntülü yayınlar yapılıyor. Ankara’nın giriş-çıkışları olan Eskişehir, Konya, Samsun yollarında ne kadar elektrik direği varsa tamamının bir tarafından Cumhurbaşkanın, bir tarafında Özhaseki’nin fotoğrafları bulunuyor.

AKP’NİN DE YOK

AKP Genel Başkanı, Mansur Yavaş’ın seçim afişlerinde partisinin logosunu kullanmadığını eleştiriyor ama reklam panolarına baktığımızda AKP’nin Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki’nin, AKP’nin ilçe adaylarının hiçbirisinde AKP ya da seçim işbirliği yaptığı MHP’nin amblemlerini göremezsiniz.

Erdoğan ile Özhaseki’nin fotoğraflarının birlikte yer aldığı afişlerde de, adayların reklam panolarındaki tekli fotoğraflarında da durum böyle. Sadece elektrik direklerine asılan tekli fotoğraflarda parti amblemi kullanılmış. O zaman reklam panolarında gördüğümüz AKP’li adayların fotoğraflarını siz de inceleyin. Bakalım, siz AKP ya da işbirliği yaptığı MHP’nin amblemlerini görebilecek misiniz?

ÇÜNKÜ, YASA BÖYLE

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Verdiğim bilgilerle 500 FETÖ’cü tutuklandı” 15 Ekim 2019 | 2.249 Okunma Devlet destekleri böyle heba ediliyor 13 Ekim 2019 | 2.370 Okunma Baykal: Siyaset başarısız olunca, iş askere düştü 11 Ekim 2019 | 3.132 Okunma Çözümün sırrı o belgede 09 Ekim 2019 | 2.860 Okunma Asker B planına geçti 08 Ekim 2019 | 3.615 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar