Mansur Yavaş’ın amblem cevabı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alırken, “Partisinin ambleminden kaçan, korkan bir aday olur mu? Partisinden...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, mitinglerinde CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı hedef alırken, “Partisinin ambleminden kaçan, korkan bir aday olur mu? Partisinden utanan, kendisini destekleyen ittifakı saklamaya çalışan bir aday olur mu? İşte buyurun bakın bizim adayımızın hemen altında AK Parti” dedi.

Ankara’da reklam panolarının tamamı AKP’nin seçim afişleriyle donatılmış durumda. Sanırsınız Ankara’da başka siyasi partilerin adayları yokmuş gibi tamamı AKP tarafından kapatılmış. Kitap fuarına gidiyorsunuz her tarafta AKP’nin adaylarının afişleri. Giriş kapılarında AKP araçlarıyla sürekli sesli ve görüntülü yayınlar yapılıyor. Ankara’nın giriş-çıkışları olan Eskişehir, Konya, Samsun yollarında ne kadar elektrik direği varsa tamamının bir tarafından Cumhurbaşkanın, bir tarafında Özhaseki’nin fotoğrafları bulunuyor.

AKP’NİN DE YOK

AKP Genel Başkanı, Mansur Yavaş’ın seçim afişlerinde partisinin logosunu kullanmadığını eleştiriyor ama reklam panolarına baktığımızda AKP’nin Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki’nin, AKP’nin ilçe adaylarının hiçbirisinde AKP ya da seçim işbirliği yaptığı MHP’nin amblemlerini göremezsiniz.

Erdoğan ile Özhaseki’nin fotoğraflarının birlikte yer aldığı afişlerde de, adayların reklam panolarındaki tekli fotoğraflarında da durum böyle. Sadece elektrik direklerine asılan tekli fotoğraflarda parti amblemi kullanılmış. O zaman reklam panolarında gördüğümüz AKP’li adayların fotoğraflarını siz de inceleyin. Bakalım, siz AKP ya da işbirliği yaptığı MHP’nin amblemlerini görebilecek misiniz?

ÇÜNKÜ, YASA BÖYLE

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Genel başkanın odasında sarılıp ağladılar 25 Haziran 2019 | 2.031 Okunma Sayıştay, İBB’yi böyle koruyor 23 Haziran 2019 | 765 Okunma İmamoğlu’nu rahat bırakmayacaklar 21 Haziran 2019 | 1.328 Okunma Biz askerliği kısaltırken Yunanistan Ege’de, 13 üs kurdu, 5 bin asker yığdı 19 Haziran 2019 | 416 Okunma Pozisyonlar korundu 18 Haziran 2019 | 215 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar