Mansur Bey’in imdadına Beypazarı kararı yetişti

Mansur Yavaş, Ankara’nın Beypazarı İlçesi’nde iki dönem belediye başkanlığı yapmıştı. Beypazarı’nın adını eserleriyle, attığı adımlarla Türkiye’ye duyurdu.

Aradan yıllar geçti, Beypazarı ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın verdiği bir karar, eli-kolu bağlanmak istenen, belediye şirketlerine başkanın atama yapmasını engelleyen kararı dayanak yapıldı. Mansur Bey, bu konuda açtığı iki davayı da kazandı.

Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlıklarını kaybeden, ancak belediye meclisinde çoğunluğu elinde bulunduran AKP, belediye şirketlerinin bırakmamak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görüşüyle, kanunu genelge ile delme yolunu denedi. Ticaret Sicil Gazetesi, bu görüşe dayanarak Mansur Yavaş’ın yönetim kuruluna atadığı kişilerin isimlerini yayımlamadığı için atamalar kanunen geçersiz sayıldı.

İŞTE KARAR: YETKİ BAŞKANDA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Size tarihi bir olayı anlatacağım: Çuval misillemesi 08 Temmuz 2020 | 2.991 Okunma Öyle bir emir asla verilmedi 07 Temmuz 2020 | 3.486 Okunma Bu karardan haberiniz yok mu? 05 Temmuz 2020 | 1.077 Okunma Bu bir torpil listesidir 03 Temmuz 2020 | 5.063 Okunma Danıştay’ın Ayasofya kararı 01 Temmuz 2020 | 2.588 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar