Karar: Gökçek’in mal varlığı araştırılacak

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hakkında iddia ve bazı imalarda bulunanlara kimsenin gözünün yaşına bakmadan dava açar. Artık uğraşın uğraşabildiğiniz kadar. Bu...

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hakkında iddia ve bazı imalarda bulunanlara kimsenin gözünün yaşına bakmadan dava açar. Artık uğraşın uğraşabildiğiniz kadar. Bu kez dava açtığı, tazminat istediği kişi ise eski Devlet Bakanı Gürcan Dağdaş oldu.

Gürcan Dağdaş, Gökçek için “FETÖ üyesi”, “Organize suç örgütü üyesi, lideri” gibi iddialarının yanı sıra, filmlere konu olan “Zübük” tiplemesini de Gökçek için kullanmış. Bunun üzerine Gökçek de Dağdaş hakkında 10 bin liralık tazminat davası açtı. Ankara 27. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin ilk duruşması Gökçek’in açtığı davayla ilgiliydi.

“GELİRİYLE ORANTISIZ”

Savunmasında Melih Gökçek’in kamu hizmetindeki geliriyle orantısız mal varlığına sahip olduğunu öne süren Dağdaş, bu nedenle mal varlığı araştırmasını talep etti. Gökçek’in avukatı Mehmet Ali Alan, mal varlığının araştırılması hususunun mahkemenin takdirinde olduğunu vurguladı.

Hakim Bayram Gökhan, davalı Dağdaş’a sordu. Dağdaş, “Davacı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı tarafından istifaya zorlanmıştır. Bütün gazetelerde iddialarımın kaynağını oluşturan haberler çarşaf çarşaf yayınlanmıştır. Bu bakımdan mal varlığının araştırılmasını, soruşturmanın genişletilmesini talep ediyoruz” dedi. Gökçek’in avukatı ise soruşturmanın genişletilmesi talebini kabul etmediklerini vurguladı. Dağdaş savunmasını şöyle sürdürdü:

“GANİMETÇİ ZİHNİYET”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özal’ın özel kalem müdürü açıklıyor: ASALA’yı şöyle bitirdik 29 Kasım 2020 | 3.458 Okunma İstanbul uyarısı 27 Kasım 2020 | 1.117 Okunma 26 yıldır süren kedi bıyığı davası 25 Kasım 2020 | 603 Okunma Adalet ve belediyeler 24 Kasım 2020 | 534 Okunma İmamoğlu, o yetkiyi niçin kullanmıyor? 22 Kasım 2020 | 934 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar