Kaçarken yakalandı en büyük cezayı Kılıçdaroğlu’na verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında tazminat davaları eksik olmuyor. Kılıçdaroğlu’nun aleyhine açılan tazminat davaları da alabildiğine...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında tazminat davaları eksik olmuyor. Kılıçdaroğlu’nun aleyhine açılan tazminat davaları da alabildiğine yüksek talepli oluyor. O kararlarla ilgili ilginç bir ayrıntıyı anlatacağım.

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de dava ile ilgili bazı paylaşımlarda bulundu ve kendisini sanık sandalyesinde buldu. İddia konusu ise Çelik’in Cumhurbaşkanına hakaret ettiğiydi.

MAHKEME ‘BERAAT’DEDİ

Dava dosyasına göre Celal Çelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Diktatör gittiğinde yargı esareti de sonlanır”, “Biz bu davalarda şunu söyledik: 1-Genel başkanın dava konusu yapılan konuşmasındaki olguların tamamı doğrudur. 2- Kral Çıplak. 3- RTE oğluna ‘Paraları Sıfırla’ demiştir. 4- Yolsuzluk iddiaları tamamıyla doğrudur. 5- MAN Adası belgeleri gerçektir.’ İddia ve eleştirisinin somut dayanakları vardır. Bu nedenlerden ötürü yasanın tarafımıza tanıdığı ‘ispat hakkı’ çerçevesinde iddialarımızı ispatlayacağız” diyor.

Bu paylaşımların Cumhurbaşkanı’nın onur, şeref ve saygınlığını rencide edici olduğu ve Cumhurbaşkanı’na hakaret...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İki siyasi parti birleşme yolunda 06 Haziran 2023 | 49 Okunma Seçimde işte bunlar da oldu 04 Haziran 2023 | 725 Okunma Kılıçdaroğlu’nu doğrama zamanı ve Temel Bey’in dileği 02 Haziran 2023 | 1.758 Okunma İmamoğlu için en uygun zaman bekleniyor 31 Mayıs 2023 | 1.509 Okunma Böyle kutlama olmaz ki... 30 Mayıs 2023 | 10.597 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar