İmzası olan o hakimleri AKP unutmadı

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), aynı konuda farklı kararlar vermesi, son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi yönündeki kararı seçim döneminde hep konuşulacak....

Seçimi CHP adayanın kazanamaması durumunda, yani “Atı alan Üsküdar’ı geçti” denildiğinde bir hakkın nasıl YSK tarafından alındığı tartışılmaya, konuşulmaya devam edecektir.
Seçim Kanunu, geçmiş YSK kararları birçok yönden sorgulanmalı. Eleştirilen bazı kararlarda imzaları bulunanlardan bazılarıyla ilgili birkaç not aktaralım.

O, BELEDİYE ŞİRKETİNDE

Mansur Yavaş’ın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi sonrasında, Halk Ekmek adı ile bilinen Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası A.Ş.’nin yönetim kurulunda görev yapan iki emekli yargı mensubu, ne yaptılar da bu göreve getirildiler? İsterseniz merak edip araştıralım.
2002 yılında Siirt seçimlerinin iptaline ilişkin kararda imzası bulunan dönemin YSK Başkanvekili Ahmet Hamdi Ünlü nerede acaba? Bakıyoruz, Ahmet Bey’i AKP unutmamış, emeklilik döneminde Halk Ekmek’in yönetim kurulu üyesi yapmış. O iptal kararı sonrasında Recep Tayyip Erdoğan’a TBMM yolu açılmıştı. Hakimin, ekmekten, undan, şirket yönetiminden çok iyi anladığı için değil, geçmişte aldığı karar nedeniyle böyle bir göreve getirildiği söyleniyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediye Başkanlarından 8 istek 03 Haziran 2020 | 2.254 Okunma O gece, eşiyle vedalaşıp adliyeye gitti 02 Haziran 2020 | 4.421 Okunma Başbakanlıkta uyuyan DARBECİ GENERAL 01 Haziran 2020 | 10.058 Okunma Belediyelerde “Çalışmaları engelleyin” talimatı 31 Mayıs 2020 | 2.418 Okunma İşte, Davutoğlu'nun söylediği MİT yazısı 29 Mayıs 2020 | 12.172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar