İmparatora dava!

Çetin Doğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Ege Ordu Komutanlığı, 1’inci Ordu Komutanlığı gibi önemli görevlerde bulundu. Mesleğinin 43’üncü...

Çetin Doğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı, Ege Ordu Komutanlığı, 1’inci Ordu Komutanlığı gibi önemli görevlerde bulundu.
Mesleğinin 43’üncü yılında orgeneral rütsesindeyken kadrosuzluk nedeniyle 2003’te emekliye ayrılmıştı. Doğan, ‘TSK Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası’, ‘TSK Üstün Hizmet Madalyası’ ile taltif edilmişti.

Bazı savcılara dönemin başbakanının zırhlı araç verdiği, her gün yeni bir “operasyon dalgası”nın olduğu günlerdi. Kimisi o savcıların Fethullahçı olduğunu o günlerde de belirtiyor, buna karşı çıkanlar ise o savcılara övgüler yağdırıyordu. Dönem öyle bir dönemdi.

EN GÜÇLÜ DÖNEMLERİNDE

2007’de Ergenekon soruşturması fırtınası başladı. Kimlerin tutuklanacağı televizyonlarda, gazetelerde günler önce yazılıyordu. Olaylarla ilgisi olmayanların bile iddianamelerde adı geçiyordu. İmzasız ihbar mektuplarına büyük önem veriliyor, o mektuplar iddianamelerin dayağı oluyordu. Emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın adı da iddianamede yer aldı.

Çünkü o iddianameyi, dönemin İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Savcıları Zekeriya Öz, Mehmet Ali Pekgüzel ve Nihat Taşkın hazırlamıştı. Çetin Doğan şüpheli olmamasına rağmen, şahsıyla ilgili olarak kişiliğine saldırı niteliğinde, hukuken yok sayılması gereken imzasız ihbar mektupları dayanak yapılarak iddianameye girmişti. Amaç, Doğan’ı toplumda küçük düşürmek, hedef göstermekti. Çetin Paşa’nın avukatı İsmail Tepecik, İstanbul 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde yani Zekeriya Öz’ün Beşiktaş Adliyesi’nde imparator olduğu, Nihat Taşkın ve Mehmet Ali Pekgüzel’in de en güçlü olduğu 2009 yılında aleyhlerine 50 bin liralık tazminat davası açtı.

YARGI SÜRECİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet destekleri böyle heba ediliyor 13 Ekim 2019 | 2.366 Okunma Baykal: Siyaset başarısız olunca, iş askere düştü 11 Ekim 2019 | 3.132 Okunma Çözümün sırrı o belgede 09 Ekim 2019 | 2.860 Okunma Asker B planına geçti 08 Ekim 2019 | 3.615 Okunma İmparatora dava! 06 Ekim 2019 | 3.510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar