İmamoğlu’nu rahat bırakmayacaklar

Haklarında kesinleşmiş bir mahkumiyet kararı bulunmayan, bunu Cumhuriyet Savcılıklarından aldıkları “İyi Hal” belgesiyle kanıtlayanlar ancak belediye başkanlığı ya da belediye meclis üyeliğine aday olabilir...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), savcılıklar tarafından verilen belgeye göre adaylık başvurusunda bir sakınca görmüyor. Hakkında mahkumiyet kararı bulunmayan kişinin seçime girmesinde de bir sakınca bulunmuyor.
Mansur Yavaş’ın belediye hizmetiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan davasında, “Kazansa bile göreve başlatılmayacak” havası estirildi. Şimdi de Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu Valisine hakaret ettiği gerekçe gösterilip göreve başlatılmayacağı, başlatılsa da görevden alınacağı dillendiriliyor.

CEZA ALMASI İÇİN

Başkanlık görevleriyle ilgili bir suç nedeniyle haklarında soruşturma/ kovuşturma açılan belediye başkanı, kesin hükme kadar İçişleri Bakanı tarafından görevden uzaklaştırılabilir. Ekrem İmamoğlu’nun eski dosyaları boş yere incelenmiyor, valiye söylediği iddia edilen sözler için bizzat tepeden dava açılması isteniyor. Bunlar, İmamoğlu’na oy verilmesini engellemek için yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O faturada millete kesildi 23 Temmuz 2019 | 484 Okunma Terör örgütü, başka bir örgütün eylem türünü uyguladı 21 Temmuz 2019 | 3.077 Okunma Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür 19 Temmuz 2019 | 6.252 Okunma Türkiye’ye karşı yeni silahlı güç 17 Temmuz 2019 | 639 Okunma FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 939 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar