İmamoğlu’nu rahat bırakmayacaklar

Haklarında kesinleşmiş bir mahkumiyet kararı bulunmayan, bunu Cumhuriyet Savcılıklarından aldıkları “İyi Hal” belgesiyle kanıtlayanlar ancak belediye başkanlığı ya da belediye meclis üyeliğine aday olabilir...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), savcılıklar tarafından verilen belgeye göre adaylık başvurusunda bir sakınca görmüyor. Hakkında mahkumiyet kararı bulunmayan kişinin seçime girmesinde de bir sakınca bulunmuyor.
Mansur Yavaş’ın belediye hizmetiyle uzaktan yakından ilgisi olmayan davasında, “Kazansa bile göreve başlatılmayacak” havası estirildi. Şimdi de Ekrem İmamoğlu’nun, Ordu Valisine hakaret ettiği gerekçe gösterilip göreve başlatılmayacağı, başlatılsa da görevden alınacağı dillendiriliyor.

CEZA ALMASI İÇİN

Başkanlık görevleriyle ilgili bir suç nedeniyle haklarında soruşturma/ kovuşturma açılan belediye başkanı, kesin hükme kadar İçişleri Bakanı tarafından görevden uzaklaştırılabilir. Ekrem İmamoğlu’nun eski dosyaları boş yere incelenmiyor, valiye söylediği iddia edilen sözler için bizzat tepeden dava açılması isteniyor. Bunlar, İmamoğlu’na oy verilmesini engellemek için yapılıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Acı tablonun sorumlusu... 17 Kasım 2019 | 3.234 Okunma Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti 15 Kasım 2019 | 1.875 Okunma Erdoğan’ın çantasındaki terörist sayısı 13 Kasım 2019 | 269 Okunma Tarikat lideri konuştu: Atatürk’e kurban olsunlar 12 Kasım 2019 | 6.518 Okunma 1902 gün sonra 10 Kasım 2019 | 2.420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar