İmamoğlu görüntüleri için gözler Zafer müdürde

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (28.01.2022)'' İmamoğlu görüntüleri için gözler Zafer müdürde'' başlıklı yazısı.

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, yasa dışı dinleme iddiaları nedeniyle geçmişte açığa alındı, uzun süre yargılandı. Kırıkkale Ağır Ceza Mahkemesi’nde, dinlemeye adı karışan diğer 8 sanıkla birlikte beraat etti. AKP iktidarı döneminde yıldızı parladı. Sonunda, her emniyet mensubunun hayalini kurduğu İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne atandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, balıkçıya gitmesi ve o MOBESE görüntülerinin basına servis edilmesi gözlerin İl Emniyet Müdürlüğü’ne çevrilmesine neden oldu. MOBESE kayıtlarını kim çıkardı, bunun için kimin talimatı oldu, kayıtlar çıkarıldıktan sonra kime teslim edildi, sonra basına servisi kim yaptı?  Hadi bakalım çıkın işin içinden.

YETER Kİ İSTE

İşin içinden çok kolay çıkılır. Yeter ki ilgili makamlar bunu çözmeye kararlı olsun. Hemen belirteyim, kimin aldığını belirlemek 1 dakikalık, hadi bilemediniz 5 dakikalık iş. Bütün kuşkular İstanbul Emniyet Müdürlüğü üzerinde toplandığı için Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bu konunun üzerinde önemle durmalı, görüntülerin nasıl çıktığını ortaya koymalı.

MOBESE görüntüleri ancak şu hallerde Emniyet Müdürlüğü dışına çıkarılabilir:

– Savcılık makamının isteği üzerine yürütülen bir soruşturma kapsamında olayın çözülmesi için istenebilir.

– Mahkeme tarafından yürütülen bir kovuşturma kapsamında olayın aydınlatılması için istenebilir.

– İdari soruşturma kapsamında ön inceleme, araştırma-soruşturma kapsamında alınabilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O soruşturma SADAT ve ASDER’le başladı 20 Mayıs 2022 | 421 Okunma SADAT yöneticisi anlattı: 22 İslam ülkesinde çalıştık 18 Mayıs 2022 | 594 Okunma 10 yıl önce, 10 yıl sonra yine SADAT 17 Mayıs 2022 | 739 Okunma Kılıçdaroğlu, SADAT’ı “Altılı Masa” adına sordu 15 Mayıs 2022 | 473 Okunma Kaftancıoğlu’na önce cezaevi, sonra şartlı tahliye 13 Mayıs 2022 | 741 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar