İktidar-sendika işbirliğiyle öğretmenleri oyuna getirdiler

“Öğretmenlik Meslek Kanunu”nun çıkarılması 40 yıldır konuşuluyor. Çıkarıldı. Ancak çıkarılması istenen kanun böyle değildi. Bu kanunla yandaşçılık, ...

“Öğretmenlik Meslek Kanunu”nun çıkarılması 40 yıldır konuşuluyor. Çıkarıldı. Ancak çıkarılması istenen kanun böyle değildi. Bu kanunla yandaşçılık,  kayırmacılık da getirildi. İktidara yakınlığı ile bilinen öğretmen sendikası Eğitim Bir-Sen, daha önce bazı üniversitelerle anlaşıp üyelerine tezsiz yüksek lisans yaptırdı. Görüldü ki tezsiz yüksek lisans yapan ve meslekte 10 yılını dolduranlar uzman öğretmen olabilecek.

Böylece, iktidara yakın sendikanın üyelerine kanunla ayrıcalık tanındı. Ekonomik ve özlük haklarında meslektaşlarının önüne geçmiş oldu, onlara özel kanun çıkarıldı.  Diğer sendikalara ise olup biteni izlemek kaldı.

SINAV ZAMANI

Öğretmenlik Meslek Kanunu’na göre mesleki gelişime yönelik 180 ile 240 saatten az olmamak kaydıyla düzenlenen Öğretmenlik Eğitim Programı’na katılma hakkı olan ve sınavdan 70 ve üzeri not alanlara Uzman Öğretmen/Başöğretmen unvanları verilecek.

Sınava girebilmek için gerekli koşulları karşılayan öğretmenler başvurularını yaptı. Açıklanan takvime göre uzman...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Skandal saunada verildi 05 Ağustos 2022 | 1.859 Okunma Çevik Paşa’nın ilk sözü ne oldu? 03 Ağustos 2022 | 1.807 Okunma Suç duyurusu 64, soruşturma açılan 1 dosya 02 Ağustos 2022 | 266 Okunma İktidar-sendika işbirliğiyle öğretmenleri oyuna getirdiler 31 Temmuz 2022 | 1.026 Okunma İşte belgesi: Hablemitoğlu dosyasına 13 yıl hiç dokunulmamış 29 Temmuz 2022 | 425 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar