Genel başkanın odasında sarılıp ağladılar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Girdiği hiçbir seçimi kazanamıyor” diye çok çektirdiler.

31 Mart yerel seçimi öncesine kadar CHP her seçim gecesi adeta “cenaze evine” dönüyor, o saatte “olağanüstü kurultay” sesleri yükseliyordu. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Mansur Yavaş’ın, İstanbul için Ekrem İmamoğlu’nun adaylıkları da öyle kolay olmadı. Müthiş bir dirençle karşılaştı. “Ben bırakıyorum” deyip masadan kalkma noktasına geldi.

Ankara’yı, İstanbul’u, Adana’yı, Mersin’i, Antalya’yı, Bursa’yı alacaklarını söylediklerinde gülümseyenler vardı. Bursa’da Mustafa Bozbey’in seçimi alamaması gerçekten Kılıçdaroğlu’nu yaraladı. Ancak, o seçimin kaybedilmesinde Bursa il örgütünün ihmali de var. Kılıçdaroğlu, ısrarla İnegöl’le ilgili özel çalışma yapılmasını istemesine rağmen bu çalışma yeterince yapılmadığı gibi, genel başkanın iki kez Bursa ziyaretinde de İnegöl programa konulmamıştı.

İLK 10 SANDIKTA

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Belediyeye, eski başkanları aklayan müfettişler mi gönderiliyor? 23 Ekim 2019 | 2.735 Okunma Sorun bitmedi sadece ötelendi 22 Ekim 2019 | 2.304 Okunma Suriyeli komutan sordu: Payitaht nasıl? 20 Ekim 2019 | 2.755 Okunma Okulları bir sendikaya teslim ettiler 18 Ekim 2019 | 1.213 Okunma Bunu da yok saydık 16 Ekim 2019 | 2.619 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar