Doğu Akdeniz’de sular ısınıyor

SÖZCÜ, emekli iki koramirale Doğu Akdeniz’de neler olduğunu, neler yapılması gerektiğini sordu.

Emekli Koramirallerden Abdullah Can Erenoğlu ve Atilla Kezek, Doğu Akdeniz’de arama ve sondaj çalışmalarıyla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. İki emekli asker bölgedeki enerji savaşları için çözümün diplomasi olduğunu söylüyor.

Atilla Kezek

Son aylarda Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) basını başta olmak üzere Doğu Akdeniz’in konu olmadığı gün yok. Akdeniz’de, Türkiye’yi yok sayarak ülkeler arasında ortaklıklar kuruluyor. Bu gelişmeler üzenine Türkiye de Doğu Akdeniz’de arama ve sondaj çalışmalarını Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın nezaretinde yürütüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak, “Biz, garantör ülkeyiz. Haklarımız nelerse bu hakları sonuna kadar koruyacağız. Oradaki Türk kardeşlerimizin hakkını da kimseye yedirtmeyeceğiz, kusura bakmasınlar” dedi. Doğu Akdeniz’de neler olup bittiğini yakından izleyen emekli Koramirallerden Abdullah Can Erenoğlu ve Atilla Kezek’e sordum. İşte iki komutanın Akdeniz’deki gelişmeler konusunda anlattıkları. Atilla Kezek konu hakkında şunları söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 840 Okunma Komutan S-400’ü anlattı 14 Temmuz 2019 | 1.803 Okunma Gümrük müdüründen, danışmana 140 bin lira 12 Temmuz 2019 | 963 Okunma CHP’li başkan kayınbiradere üç görev verse... 10 Temmuz 2019 | 1.223 Okunma ‘Böyle giderse, belediyenin anahtarını teslim ederim’ 09 Temmuz 2019 | 1.555 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar