Doğu Akdeniz’de sular ısınıyor

SÖZCÜ, emekli iki koramirale Doğu Akdeniz’de neler olduğunu, neler yapılması gerektiğini sordu.

Emekli Koramirallerden Abdullah Can Erenoğlu ve Atilla Kezek, Doğu Akdeniz’de arama ve sondaj çalışmalarıyla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu. İki emekli asker bölgedeki enerji savaşları için çözümün diplomasi olduğunu söylüyor.

Atilla Kezek

Son aylarda Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) basını başta olmak üzere Doğu Akdeniz’in konu olmadığı gün yok. Akdeniz’de, Türkiye’yi yok sayarak ülkeler arasında ortaklıklar kuruluyor. Bu gelişmeler üzenine Türkiye de Doğu Akdeniz’de arama ve sondaj çalışmalarını Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın nezaretinde yürütüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan son olarak, “Biz, garantör ülkeyiz. Haklarımız nelerse bu hakları sonuna kadar koruyacağız. Oradaki Türk kardeşlerimizin hakkını da kimseye yedirtmeyeceğiz, kusura bakmasınlar” dedi. Doğu Akdeniz’de neler olup bittiğini yakından izleyen emekli Koramirallerden Abdullah Can Erenoğlu ve Atilla Kezek’e sordum. İşte iki komutanın Akdeniz’deki gelişmeler konusunda anlattıkları. Atilla Kezek konu hakkında şunları söyledi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunu da yok saydık 16 Ekim 2019 | 2.588 Okunma “Verdiğim bilgilerle 500 FETÖ’cü tutuklandı” 15 Ekim 2019 | 4.612 Okunma Devlet destekleri böyle heba ediliyor 13 Ekim 2019 | 2.376 Okunma Baykal: Siyaset başarısız olunca, iş askere düştü 11 Ekim 2019 | 3.137 Okunma Çözümün sırrı o belgede 09 Ekim 2019 | 2.864 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar