CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile koruma müdürü Aslan saldırıyı anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bazı gazetelerin Ankara temsilcilerini makamında kabul etti. Kılıçdaroğlu, “Korumalar sağ olsun güzel görev yaptılar. Ciddi bir güvenlik zafiyeti...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bazı gazetelerin Ankara temsilcilerini makamında kabul etti. Kılıçdaroğlu, “Korumalar sağ olsun güzel görev yaptılar. Ciddi bir güvenlik zafiyeti vardı. Bilinçli olarak mı yaratıldı, onu bilemiyorum. Zaman gösterecek” dedi. Güvenlik ekibinin cenazeye katılacağını, saat 10.00’da Emniyet Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği’ne bildirdiğini kaydeden, gittikleri evde Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Komutan Yardımcısı, Ankara Emniyet Müdürü’nün bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, soruları şöyle cevaplandırdı:

ŞEHİT AİLESİYLE TEMAS KURULDU

Hulusi Akar’ın konuşmasını nasıl değerlendirirsiniz?

Konuşurken duymadım. Hulusi Bey, atmosferin etkisi ile mi yoksa başka bir gerekçesi mi vardı bilmiyorum. Oradaki konuşmayı çok farklı düşünmek istemiyorum. Kalabalık var, onların dağılmasını isteyebilir.

Devlet Bahçeli’nin açıklaması? 

Şehit cenazelerine en çok katılan benim. Bir şehidimiz var. Ona katılmak, aileye taziye dilemek, sabır dilemek baş sağlığı dilemek hepimizin ortak görevi. Ben böyle bakıyorum. Aile ile gitmeden önce temas kuruldu. Daha sonra gittim. Gittiğimde farklı bir tablo vardı, tabloyu gördük. Birden fazla yerde görevlendirilmiş insanlar vardı. Normalde önlemlerin alınması gerekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AYM kararı ne anlama geliyor? 25 Eylül 2020 | 632 Okunma Zarrab ve işbirlikçileri Türkiye’de yargılanmalıydı 23 Eylül 2020 | 639 Okunma İşte rapor: 5 askerimiz böyle şehit oldu 22 Eylül 2020 | 2.030 Okunma Sorumluluktan kurtulamazsınız 20 Eylül 2020 | 724 Okunma Kamu zararı oldu kamu yararı 18 Eylül 2020 | 1.121 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar