CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile koruma müdürü Aslan saldırıyı anlattı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bazı gazetelerin Ankara temsilcilerini makamında kabul etti. Kılıçdaroğlu, “Korumalar sağ olsun güzel görev yaptılar. Ciddi bir güvenlik zafiyeti...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bazı gazetelerin Ankara temsilcilerini makamında kabul etti. Kılıçdaroğlu, “Korumalar sağ olsun güzel görev yaptılar. Ciddi bir güvenlik zafiyeti vardı. Bilinçli olarak mı yaratıldı, onu bilemiyorum. Zaman gösterecek” dedi. Güvenlik ekibinin cenazeye katılacağını, saat 10.00’da Emniyet Koruma Şube Müdürlüğü Nöbetçi Amirliği’ne bildirdiğini kaydeden, gittikleri evde Emniyet Genel Müdürü, Jandarma Komutan Yardımcısı, Ankara Emniyet Müdürü’nün bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, soruları şöyle cevaplandırdı:

ŞEHİT AİLESİYLE TEMAS KURULDU

Hulusi Akar’ın konuşmasını nasıl değerlendirirsiniz?

Konuşurken duymadım. Hulusi Bey, atmosferin etkisi ile mi yoksa başka bir gerekçesi mi vardı bilmiyorum. Oradaki konuşmayı çok farklı düşünmek istemiyorum. Kalabalık var, onların dağılmasını isteyebilir.

Devlet Bahçeli’nin açıklaması? 

Şehit cenazelerine en çok katılan benim. Bir şehidimiz var. Ona katılmak, aileye taziye dilemek, sabır dilemek baş sağlığı dilemek hepimizin ortak görevi. Ben böyle bakıyorum. Aile ile gitmeden önce temas kuruldu. Daha sonra gittim. Gittiğimde farklı bir tablo vardı, tabloyu gördük. Birden fazla yerde görevlendirilmiş insanlar vardı. Normalde önlemlerin alınması gerekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Acı tablonun sorumlusu... 17 Kasım 2019 | 3.156 Okunma Pes doğrusu! Bakanlık, öğretmenleri icralık etti 15 Kasım 2019 | 1.875 Okunma Erdoğan’ın çantasındaki terörist sayısı 13 Kasım 2019 | 269 Okunma Tarikat lideri konuştu: Atatürk’e kurban olsunlar 12 Kasım 2019 | 6.517 Okunma 1902 gün sonra 10 Kasım 2019 | 2.420 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar