Çalıntı sorularla sınavı kazandırıp ÖSYM’ye yerleştirmişler

Başlığı okuyunca, “Bu kadar da olmaz” demişsinizdir.  “Olmaz olmaz” demeyin, bunlar gerçek. ÖSYM’den çalınan sorularla sınavı kazananlardan bazı kişilerin daha sonra ÖSYM’ye...

Başlığı okuyunca, “Bu kadar da olmaz” demişsinizdir.  “Olmaz olmaz” demeyin, bunlar gerçek. ÖSYM’den çalınan sorularla sınavı kazananlardan bazı kişilerin daha sonra ÖSYM’ye girdikleri, hem de bunlar arasında soru bankasının bulunduğu “Kozmik oda” olarak bilinen yerde göreve başlatıldıklarını sınav soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman ortaya çıkarmıştı.

Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen’den de, soruşturmayı yürüten C. Savcısı Yücel Erkman’dan birden bire soruşturma dosyası alınmıştı. Acaba, dosyanın alınması, “kafa” bazı isimler konusunda savcıların geri adım atmaması mıydı? Sormaya ne gerek var mı?

HER SINAVDA

Fethullah Gülen cemaati eğitimin her dalıyla yakından ilgiliydi. Özel okulları, dershaneleri, test kitapları hazırlama birimleri, matbaaları, öğrencileri sınava hazırlamak adı altında yurtlar, evler kiralanması da sistemin birer parçasıydı.

1999 yılında soru kitapçığının İhsan Örs tarafından çalınması üzerine sınavdan bir gün...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu, 711 üst düzey bürokratın da seçimi olacak 28 Eylül 2022 | 14 Okunma Onca eziyetin karşılığı 27 Eylül 2022 | 348 Okunma Sahi bu parayı nasıl saçıyorsunuz?   25 Eylül 2022 | 1.061 Okunma Sorguda Doğu Perinçek ve 10 gazeteci soruldu 23 Eylül 2022 | 1.234 Okunma O törende ne vali, ne belediye başkanı vardı 21 Eylül 2022 | 1.201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar