Bunlar da unutulmayacak

31 Mart 2019 yerel seçimi, partilerin seçim işbirliği, dirsek teması, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya gibi kentlerin alınması, 39 yıl aradan sonra Kırşehir’de CHP adayının kazanmasıyla da unutulmayanlar...

31 Mart 2019 yerel seçimi, partilerin seçim işbirliği, dirsek teması, İstanbul, Ankara, Adana, Mersin, Antalya gibi kentlerin alınması, 39 yıl aradan sonra Kırşehir’de CHP adayının kazanmasıyla da unutulmayanlar arasında yer alacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, direnişlere rağmen Bursa dışında hangi büyükşehri söylediyse orada seçimi kazandı.

SİVEREK’TE NE OLDU?

Adaylık sürecinde ismi hiç gündemden düşmeyenlerden birisi de Siverek CHP Adayı Fatih Bucak’tı. Rahmetli Milletvekili Mehmet Celal Bucak’ın oğlu olan Fatih Bucak, aday gösterilince CHP’de kıyamet koptu. Şanlıurfa İl Başkanı Hayrettin Cidir ise adaylığı destekledi. Seçim günü, AKP’li belediye meclis üyesinin, Bucak tabelası önündeki  fotoğrafını Bucak’ı kızdıracak içerikteki mesajını sosyal medyada paylaşması Fatih Bucak’ı çileden çıkardı. Seçim günü bu kişiyi darp etti.
Aynı gün Şanlıurfa’da gözaltına alınışı, “Fatih Bucak adam öldürdü. Cezaevine girecek. Ona verilecek oylar boşa gider” söylentisine neden oldu. 2014 yerel seçiminde CHP adayı sadece 217 oy almıştı. Fatih Bucak, aşiretinin bazı önde gelenlerinden de destek almazsa bile 27 bin 780 oy aldı. Seçilemedi ama CHP, ilk kez Siverek’ten Büyükşehire 5 meclis üyesi gönderiyor. CHP İl Başkanı Hayrettin Cidir de, ilçe Başkanı Mehmet Emin Demirbüken de, “Bucak seçimi kazanamadı ama CHP, Siverek’te destan yazdı”  diyor.

KEMER NASIL GİTTİ?

Emekli öğretmen Necati Topaloğlu, beldeler kapatılmadan önce Kemer-Göynük’te CHP’den iki dönem belediye başkanlığı yaptı.  31 Mart seçiminden önce CHP’den Kemer Belediye Başkanlığı için başvurdu. Göynük’te yaptığı çalışmaları da bir kitapçıkta toplayıp  CHP yöneticilerine götürdü. Necati Topaloğlu ve CHP Kemer İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, genel merkezde hiç de hak etmedikleri bir muameleyle karşılaştı. Geldiklerine, geleceklerine pişman edildiler. Topaloğlu’nun hangi siyasi partiden aday gösterilirse kazanacağını anketler de ortaya koyuyordu. DSP’den aday gösterildi ve Necati Topaloğlu, CHP adayı Mustafa Gül’e 1.450 oy fark atarak, Kemer belediye başkanlığını kazandı. Şimdi, CHP genel merkezden Necati Topaloğlu’na “Bize katıl” çağrısı yapılıyor.

DERİNCE’Yİ AYAĞA KALDIRDI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Okulları bir sendikaya teslim ettiler 18 Ekim 2019 | 1.153 Okunma Bunu da yok saydık 16 Ekim 2019 | 2.615 Okunma “Verdiğim bilgilerle 500 FETÖ’cü tutuklandı” 15 Ekim 2019 | 4.627 Okunma Devlet destekleri böyle heba ediliyor 13 Ekim 2019 | 2.379 Okunma Baykal: Siyaset başarısız olunca, iş askere düştü 11 Ekim 2019 | 3.138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar