Bu sorular, İçişleri Bakanı’na

İçişleri Bakanlığı açıklamasında Sedat Peker'in “İş insanıyım” diyerek örtünme yaptığı belirtildi

Organize suç örgütü lideri olarak bilinen isimlerin son dönem yaptığı açıklamalar gündem oluşturuyor. Yapılan açıklamaların hem ulusal, hem de uluslararası boyutu da oluyor.

TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nun CHP'li Üyesi Yüksel Mansur Kılınç, görevi gereği bazı özel bilgilere önceden ulaşmış olacak ki, bugün tartışılan bazı konuları daha önce de İçişleri Bakanı'na sormuştu. Yüksel Mansur Kılınç'ın “Mafya-siyaset-ticaret” çarkıyla ilgili İçişleri Bakanı'na yönelttiği sorulara geçelim.

E. MİLLETVEKİLİNE YUMRUK

– Hakkında oluşturulmaya çalışılan dosyayı öğrendiğinde yurtdışına çıktığını belirten Sedat Peker'e bilgi sızdırıldığı iddiaları soruşturuldu mu, nasıl bir sonuca varıldı?

– Eski AKP Elazığ Milletvekili Feyzi İşbaşaran'a Beyoğlu Polis Merkezi'nde, yapılan saldırı hakkında hangi işlemler yapıldı?

– Sedat Peker'e, Suriye'deki silahlı gruplara hangi yetki, sorumlulukla askeri teçhizat ve malzeme götürmesine izin verildi? Her isteyen, askeri teçhizat yardımında bulunabilir mi?

– Peker'e polis eskortu verildi mi? Kaç.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Resmi belge ile Kıraç açıklaması çelişiyor 23 Haziran 2021 | 4.069 Okunma SBK olayında asıl cevaplandırılması gereken soru: 40 milyon dolarlık hisse 7 milyon liraya nasıl devredildi? 22 Haziran 2021 | 4.784 Okunma Soruşturma yetkisi sadece onlarda 20 Haziran 2021 | 832 Okunma O ses kaydında bomba isim var 18 Haziran 2021 | 5.518 Okunma Parayla “iş bağlayan” lobide kimler var? 16 Haziran 2021 | 8.792 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar