Bu, 711 üst düzey bürokratın da seçimi olacak

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (28.09.2022)''Bu, 711 üst düzey bürokratın da seçimi olacak'' başlıklı yazısı.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Devlette üst düzey görevlerde bulunan 711 kişinin de seçimi olacak. Çünkü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, seçimi kaybetmesi halinde,  bakan yardımcısından valilere, valilerden daimi temsilcilere, büyükelçilere, genel müdürlere, Gelir İdaresi Başkanından Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanına, MİT Başkanına kadar hepsinin kararname gereği görevleri  sona eriyor.

Bakıyorsunuz valiler AKP il, ilçe yöneticilerinin, partiye yakınlığıyla bilinen dernekya da sendikaların isteğiyle festivali, konseri yasaklıyor. İktidar partisinin siyasi toplantılarına katılıyor, muhalefet aleyhine olan konuşmaları alkışlıyor. Gazetemizde dün,  Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun’la ilgili “AKP’li milletvekili muhalefete ‘it-kopuk’ dedi, vali alkışladı”  haberi yer almıştı.

“DEVLETİN VALİSİ” DEĞİL

Valilerin siyasetle iç içe olduğunu gösteren onlarca örnek var. Devlette liyakat, kıdem ortadan kalkmış durumda. En üst göreve atanabilmek için 5 yıl kendi adına ya da özel sektörde çalışması o görevlere gelebilmek için yeterli sayılıyor.

Vali bu kadar siyasetin içine girdiyse, mevcut iktidarın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cami skandalından sonra müftüden şaşırtan sözler 06 Aralık 2022 | 1.755 Okunma Camide yaşananlara inanamayacaksınız ama… 04 Aralık 2022 | 3.517 Okunma AKP ile CHP’nin 60 maddede uzlaştığı Anayasa önerisi 02 Aralık 2022 | 241 Okunma Suriyelileri, işte böyle gönderiyorlar 30 Kasım 2022 | 890 Okunma O konuşmaları Akşener mi istiyor? 29 Kasım 2022 | 1.317 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar