‘Böyle giderse, belediyenin anahtarını teslim ederim’

Başkan Posbıyık, Saygı Öztürk’e ‘üç başlı köpek’ heykeli hediye etti. Yunan mitolojisine göre, Cehennemağzı Ereğli’dedir. Üç başlı köpek Kerberos’u yakalama öyküsü de Ereğli’de geçiyor.

Halil Posbıyık, 5 yıl aradan sonra Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı’na yeniden seçildi. 20 yıl önce başkanlığa seçildiğinde “Denizin mavisi, ormanın yeşili, güneşin sarısı sadece Kdz. Ereğli’dedir. Ereğli’yi görmeden öbür dünyaya gitmek büyük bir eksikliktir” diyordu. AKP’li belediye başkanının yaptırmadığı “Sevgi, Barış, Dostluk Festivali”nin 21’ncisini on binleri meydana toplayarak gerçekleştirdi. Sosyal çevresi hayli geniş olan Posbıyık, bunu belediyenin kasasından para çıkmadan yaptı. Daha önce festivallere alışık olan Ereğlililer, uzun bir aradan sonra festival coşkusunu da yaşadılar.
Zonguldak’ın 120 bin nüfuslu ilçesinde bu hareketlilik yaşandı ama ilçeyi yıllardır ayakta tutan Ereğli Demir Çelik Fabrikası’yla ilçe halkı arasına kalın duvarlar örülmeye başlandığına tanık olduk. Bunu Belediye Başkanı da meclis üyeleri de vatandaşlar da anlattı.

AYAKTA TUTUYOR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür 19 Temmuz 2019 | 5.370 Okunma Türkiye’ye karşı yeni silahlı güç 17 Temmuz 2019 | 628 Okunma FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 934 Okunma Komutan S-400’ü anlattı 14 Temmuz 2019 | 1.811 Okunma Gümrük müdüründen, danışmana 140 bin lira 12 Temmuz 2019 | 968 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar