Biz, iç sorunlarla uğraşırken onlar ABD destekli kutlamada

Kamuoyu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi ve hamburger yemesi ile meşgul edilirken ABD’nin Atina Büyükelçisi George Tsunis büyük bir skandala imza attı. Yunan Savunma Bakanı...

Kamuoyu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ABD gezisi ve hamburger yemesi ile meşgul edilirken ABD’nin Atina Büyükelçisi George Tsunis büyük bir skandala imza attı. Yunan Savunma Bakanı Nikolaos Panagiotopoulos ile birlikte Taşoz Adası’nın işgalinin yıldönümü törenine katılan ABD Büyükelçisi, işgali kutladı.

Yunanistan, Birinci Balkan Savaşı sırasında 30 Ekim 1912’de Taşoz adasını işgal etmişti. Bu adada düzenlenen kutlama töreninin haberleri Yunan Savunma Bakanlığı resmi internet sitesinde de yayımlandı.

KİMİN EMRİYLE?

Tören, Yunan Savunma Bakanı Panagiotopoulos’un Taşoz Adası meydanındaki “İşgal anıtına” çelenk koyması ile başlıyor. ABD’nin Atina Büyükelçisi Tsunis de, Albay rütbesindeki ABD Deniz Subayı ile birlikte Yunan işgal anıtına çelenk koyuyor. Ardından Taşoz Adası iskele bölgesinde düzenlenen askeri geçit törenini izleyen Büyükelçi Tsunis, Yunan askerleri ile birlikte hatıra fotoğrafları da çektiriyor. Mondros ve Paris anlaşmalarına göre gayriaskeri statüde olması gereken adada, Yunan askerleri geçit töreni yapıyor, ABD büyükelçisi de onları selamlıyor, sonunda alkışlıyor.

Büyükelçi ve albayın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O vaatlerinizle birlikte masa-sandalyeniz de gider 01 Şubat 2023 | 2.848 Okunma 6’lı masanın, saray planı 31 Ocak 2023 | 1.198 Okunma 100 yılda Cumhurbaşkanlarımızı nasıl seçtik? 29 Ocak 2023 | 208 Okunma SADAT’ın yerini başka şirketler mi alıyor? 27 Ocak 2023 | 1.208 Okunma Yüksek Seçim Kurulu için “Nafile Turlar” 25 Ocak 2023 | 826 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar