Binali Bey, devletin politikasını çizdi

Mart’ta gerçekleştirilen yerel seçimler yıllar boyunca tartışılacak yargı kararları ve siyasetçilerin söylemleriyle hatırlanacak.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) yasalara aykırı biçimde yedek üyelere oy kullandırması, seçimlerde aday olma hakkını kabul ettiği bazı kişilerin seçimleri kazanmasından sonra görev üstlenmesine izin vermemesi, İstanbul seçimlerinde sandığa atılan 4 oydan üçünü geçerli birini geçersiz saymasının bazı hukuk uzmanlarınca tam kanunsuzluk olarak nitelendirildiği daima hatırlanacak.

Bazı adayların seçmenlerin bir bölümünün oylarını kazanmak amacıyla kullandıkları ifadeler de unutulmayacak. Bunlardan biri oyların çalındığı iddiasıdır. Kimin, nerede, hangi oyları nasıl çaldığı belirtilmeden oyların çalındığını iddiası da unutulmayacaktır.

BİNALİ BEY’İN O SÖZLERİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O faturada millete kesildi 23 Temmuz 2019 | 525 Okunma Terör örgütü, başka bir örgütün eylem türünü uyguladı 21 Temmuz 2019 | 3.079 Okunma Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür 19 Temmuz 2019 | 6.253 Okunma Türkiye’ye karşı yeni silahlı güç 17 Temmuz 2019 | 639 Okunma FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 939 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar