Belediyelere kayyuma gerek bile olmayacaktı ama...

Hükümet, yalnız sınır içinde değil, sınır ötesinde de terörle mücadele ediyor. “Çözüm süreci” adı altında mücadele bırakılmıştı.

Böylece terör örgütü ve yandaşları yörede güç kazandı, taban edindi, belediyeleri tam anlamıyla ele geçirdi. Bir çok belediyede seçilmiş başkanın yanı sıra, Kandil’in atadığı “eş başkan” uygulamasına geçildi. Asıl belediyeyi yöneten, her isteği yerine getirilen de eş başkan oldu.

Halka hizmet yerine, belediye olanaklarının terör örgütü lehine kullandığına ilişkin önemli iddialar sıkça dillendiriliyor. Özellikle bölücü örgütün bazı ilçeleri ele geçirip “kurtarılmış bölge” hesaplarını yaptığı dönemde, bu yardımların boyutu daha iyi görüldü. Asfalttan, parke taşından önce patlayıcıların yerleştirildiği, yer altı geçitlerinin oluşturulduğu ortaya çıkmıştı. Bunların belediye desteğiyle yapıldığı sıkça gündeme getirildi.

O YASA ÇIKARILMADI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehitlerimizle ilgili gerçek durum şöyle 26 Şubat 2020 | 3.307 Okunma Referandumda kazanamayınca bakın ne yaptılar? 25 Şubat 2020 | 3.238 Okunma OHAL kararıyla yuvaya dönüş 23 Şubat 2020 | 2.756 Okunma 'FETO tek ayaklı değil 40 ayaklı zındık örgüt' 21 Şubat 2020 | 973 Okunma Türkiye sınırına “Gazze şeridi” 19 Şubat 2020 | 683 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum