Belediyelere kayyuma gerek bile olmayacaktı ama...

Hükümet, yalnız sınır içinde değil, sınır ötesinde de terörle mücadele ediyor. “Çözüm süreci” adı altında mücadele bırakılmıştı.

Böylece terör örgütü ve yandaşları yörede güç kazandı, taban edindi, belediyeleri tam anlamıyla ele geçirdi. Bir çok belediyede seçilmiş başkanın yanı sıra, Kandil’in atadığı “eş başkan” uygulamasına geçildi. Asıl belediyeyi yöneten, her isteği yerine getirilen de eş başkan oldu.

Halka hizmet yerine, belediye olanaklarının terör örgütü lehine kullandığına ilişkin önemli iddialar sıkça dillendiriliyor. Özellikle bölücü örgütün bazı ilçeleri ele geçirip “kurtarılmış bölge” hesaplarını yaptığı dönemde, bu yardımların boyutu daha iyi görüldü. Asfalttan, parke taşından önce patlayıcıların yerleştirildiği, yer altı geçitlerinin oluşturulduğu ortaya çıkmıştı. Bunların belediye desteğiyle yapıldığı sıkça gündeme getirildi.

O YASA ÇIKARILMADI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu’na yumruk attı ‘Adalet beni mağdur etti’ dedi 20 Eylül 2019 | 2.929 Okunma O soruşturmalar bitmiyor 18 Eylül 2019 | 2.748 Okunma 4 yıl önce kaçırılan askerden mektup var 17 Eylül 2019 | 4.162 Okunma Yetiş adalet yetiş, bak neler oldu... 15 Eylül 2019 | 1.089 Okunma 12 Eylül Darbe gecesinin hikayesi 13 Eylül 2019 | 3.031 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum