Bakın, siyaset neler yaptırıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, belediye başkanlarının en çok işlerinin düştüğü bakanlığın başında geliyor. Gelecekte, AKP’nin büyükşehir belediye...

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, belediye başkanlarının en çok işlerinin düştüğü bakanlığın başında geliyor. Gelecekte, AKP’nin büyükşehir belediye başkanı adaylarından olması beklenen Murat Kurum’a başkanların ulaşması da kolay kolay mümkün olmuyor. Bakanlığın yaptığı yardımlarda ayrımcılığı da dillere destan.

CHP’li belediye başkanının bakanlıktan bir destek alabilmesi için, AKP’li milletvekillerinden referans istendiği bile oluyor. Murat Kurum “Yok böyle bir şey” diyorsa Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı beldesi belediye başkanını dinlemeli.

BAKAN, BAKIYOR

Kısıtlı olanaklarına rağmen Yarbaşı Belediye Başkan Mustafa Kaynar öğrencilere burs için zeytin fidanı diktiriyor. Kooperatif yoluyla üreticinin ürünlerini pazarlıyor. Beldeyi temiz bir suya kavuşturmak içi çaba gösteriyor. Beldede halen kuyu suyu kullanılıyor. Elektrik giderleri de fazla. Oysa, beldenin 2 kilometre uzağında dereye akan içme suyu var. Başkan boru için İller Bankası’na başvurdu. Yaklaşık 490 bin lira tutarında boruya ihtiyaç duyulduğu hesaplandı.

Konuyu Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’na bildirdi. Oradaki görevliler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, SADAT’ı “Altılı Masa” adına sordu 15 Mayıs 2022 | 13 Okunma Kaftancıoğlu’na önce cezaevi, sonra şartlı tahliye 13 Mayıs 2022 | 735 Okunma Bakın, kıyamet kopmadı 11 Mayıs 2022 | 708 Okunma O, “Fenerle” böyle mesaj veriyor 10 Mayıs 2022 | 430 Okunma Böyle olur mu, milletvekillerini takan yok! 08 Mayıs 2022 | 395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar