Bakın, kıyamet kopmadı

Sözcü Gazetesi Yazarı Saygı Öztürk'ün bugünkü (11.05.2022)''Bakın, kıyamet kopmadı'' başlıklı yazısı.

Geçici Koruma Altında Tutulan Suriyeli Sığınmacıların kaçının ‘Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı’na alındığını öğrenmek için milletvekilleri üç yıldır soru önergesi veriyor. İçişleri Bakanı, milletvekillerinin sorularına cevap verme gereği duymuyor, “Kanun ve yönetmeliklere göre işlem yapıldığını” yazmakla yetiniyor.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü, sadece belli yayın organlarını davet edip ülkemizdeki Suriyeli, Afganistanlı ve diğer ülkelerden gelenlerle ilgili sayılar verdi. Niçin belli gazeteler? Diğerleri bu ülkenin gazetesi, gazetecisi değil mi? Bu ayrımcılık neden?

YAZIK…YAZIK

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, Geçici Koruma Altında Tutulan Suriyeliler ve diğer ülkelerden gelenlerle ilgili sayıları açıkladı. Bunlardan kaçının Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına alındığını söyledi. Kıyamet mi koptu? Keşke, benzer bilgileri İçişleri Bakanı da soruları üzerine milletvekillerine vermiş olsaydı. Yine kıyamet kopmaz, onca gerginlik de yaşanmazdı.

Açıkça yazayım, ben geçmişte devletimizin verdiği bilgilerin doğru olduğuna hep inanıyordum. Ancak, bugün bağırıp çağıran, önüne gelene hakaret eden, olayları eğip-büken siyasetçiler...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
O soruşturma SADAT ve ASDER’le başladı 20 Mayıs 2022 | 304 Okunma SADAT yöneticisi anlattı: 22 İslam ülkesinde çalıştık 18 Mayıs 2022 | 593 Okunma 10 yıl önce, 10 yıl sonra yine SADAT 17 Mayıs 2022 | 737 Okunma Kılıçdaroğlu, SADAT’ı “Altılı Masa” adına sordu 15 Mayıs 2022 | 473 Okunma Kaftancıoğlu’na önce cezaevi, sonra şartlı tahliye 13 Mayıs 2022 | 741 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar