Bakanın sözü havada kalıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı konularda öğretmen sendikalarının görüşlerini alıyor. Ancak, okullarda iki ara tatil daha getirilmesi konusunda hiç görüş alma gereği duymadı...

Çünkü kurucusu ve bakan oluncaya kadar da ortağı olduğu özel okulda bu tatilleri kısmen uyguluyor. Yani, bakanın okulundaki model, şimdi bütün okullara yayılmış olacak.

Öğretmenlerin bilgilerini yenilemeleri yani hizmet içi kurslardan geçirilmesi son derece yararlı bir uygulama. Öğretmenlerin, okullar açılmadan önceki seminerleri de öğrencilerin tatil dönemlerinde yapılacak. Öğretmen ve öğrenci okulda olduğuna göre öğretmenlerin ek ders dahil bazı özlük sorunları da beraberinde gelecek gibi gözüküyor.

SINAVI DA UNUTTULAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, göreve geldiğinde üniversiteler tarafından açılan ve her isteyenin katıldığı öğretmenlik formasyonu kaldıracağını söylemişti. Yerine, açılacak sınavda başarılı olanların formasyona tabi tutulacağını söylemişti. Bakan sözünü yerine getiremedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Almadan önce bir daha düşünün 25 Ağustos 2019 | 245 Okunma Türkçe anlaşılmamış, açıklamayı Kürtçe yaptılar! 23 Ağustos 2019 | 5.536 Okunma 58 güne, 25 bin lira 21 Ağustos 2019 | 712 Okunma Belediyelere kayyuma gerek bile olmayacaktı ama... 20 Ağustos 2019 | 5.823 Okunma Yargıda 5 yıl önce, 5 yıl sonra 18 Ağustos 2019 | 2.761 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar