Bakanın sözü havada kalıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı konularda öğretmen sendikalarının görüşlerini alıyor. Ancak, okullarda iki ara tatil daha getirilmesi konusunda hiç görüş alma gereği duymadı...

Çünkü kurucusu ve bakan oluncaya kadar da ortağı olduğu özel okulda bu tatilleri kısmen uyguluyor. Yani, bakanın okulundaki model, şimdi bütün okullara yayılmış olacak.

Öğretmenlerin bilgilerini yenilemeleri yani hizmet içi kurslardan geçirilmesi son derece yararlı bir uygulama. Öğretmenlerin, okullar açılmadan önceki seminerleri de öğrencilerin tatil dönemlerinde yapılacak. Öğretmen ve öğrenci okulda olduğuna göre öğretmenlerin ek ders dahil bazı özlük sorunları da beraberinde gelecek gibi gözüküyor.

SINAVI DA UNUTTULAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, göreve geldiğinde üniversiteler tarafından açılan ve her isteyenin katıldığı öğretmenlik formasyonu kaldıracağını söylemişti. Yerine, açılacak sınavda başarılı olanların formasyona tabi tutulacağını söylemişti. Bakan sözünü yerine getiremedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimden iki gün önce bir firmaya 1.5 milyon lira ödendi 26 Mayıs 2019 | 4.294 Okunma İstanbul’a “Mele” yığınağı 24 Mayıs 2019 | 1.600 Okunma Yine “yap-boz” dönemi 22 Mayıs 2019 | 470 Okunma Soylu’yu kim yanıltıyor? 21 Mayıs 2019 | 1.791 Okunma Savunma sistemini böyle engelliyorlar 19 Mayıs 2019 | 457 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar