Bakanın sözü havada kalıyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı konularda öğretmen sendikalarının görüşlerini alıyor. Ancak, okullarda iki ara tatil daha getirilmesi konusunda hiç görüş alma gereği duymadı...

Çünkü kurucusu ve bakan oluncaya kadar da ortağı olduğu özel okulda bu tatilleri kısmen uyguluyor. Yani, bakanın okulundaki model, şimdi bütün okullara yayılmış olacak.

Öğretmenlerin bilgilerini yenilemeleri yani hizmet içi kurslardan geçirilmesi son derece yararlı bir uygulama. Öğretmenlerin, okullar açılmadan önceki seminerleri de öğrencilerin tatil dönemlerinde yapılacak. Öğretmen ve öğrenci okulda olduğuna göre öğretmenlerin ek ders dahil bazı özlük sorunları da beraberinde gelecek gibi gözüküyor.

SINAVI DA UNUTTULAR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, göreve geldiğinde üniversiteler tarafından açılan ve her isteyenin katıldığı öğretmenlik formasyonu kaldıracağını söylemişti. Yerine, açılacak sınavda başarılı olanların formasyona tabi tutulacağını söylemişti. Bakan sözünü yerine getiremedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşte, Gökçek’in mal varlığı 13 Aralık 2019 | 5.729 Okunma Vetonun ardından geleceklere bakalım 11 Aralık 2019 | 2.650 Okunma Bunlar yapılmadan mücadele olmaz 10 Aralık 2019 | 2.820 Okunma İhalede 88 milyon lira farkın bir anlamı yok... 08 Aralık 2019 | 347 Okunma O veto edildi, ya diğer yasa? 06 Aralık 2019 | 2.672 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar