Bahçeli’nin önerisi ve “Çok gizli” yazı

Halk deyişi vardır. “Kabak tadı verdi” diye. Bugün, üzerinde durulan “Seçim hilesi” değil, seçim öncesini ilgilendiren, üstelik de AKP’li İçişleri Bakanı’na bağlı...

Halk deyişi vardır. “Kabak tadı verdi” diye. Bugün, üzerinde durulan “Seçim hilesi” değil, seçim öncesini ilgilendiren, üstelik de AKP’li İçişleri Bakanı’na bağlı kuruluşların yaptığı işlemlerdir.

Seçimden sonra, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli “İlçe Belediye Başkanlarını Büyükşehir Belediye Başkanı atasın” önerisinde bulundu. Bu öneri, ilk kez 2004 yılında dönemin Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak tarafından gündeme getirilmişti.

HEPSİ “YAPILMALI” DEDİ

Belediyeler Birliği olarak hazırlanan teklif, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Ankara’da tartışıldı ve kabul gördü. Erdoğan başkanlığındaki toplantıda Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer ile dört büyükşehrin vali, belediye başkanı, Muhtarlar Federasyonu Başkanı ve üç uzman vardı.

Toplantıya başkanlık yapan Başbakanın sorularına, büyükşehir kanunundaki çarpıklığı anlatmak için İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, “Şehir planını bir tablo gibi kabul edersek; siz hazırlarken arkanızdan birileri fırça ile tabloya müdahale ediyor. Bir tablo aynı anda birkaç ressamın fırçası ile yapılamaz” dedi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Celal Doğan, “Davul bizim boynumuzda, tokmak başkalarının elinde” yorumunu yaptı. Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal da “Başbakan nasıl bakanlarını seçiyorsa, belediye başkanı da seçmeli” değerlendirmesinde bulundu.

SİZ NE DİYORSUNUZ?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Terör örgütü, başka bir örgütün eylem türünü uyguladı 21 Temmuz 2019 | 1.909 Okunma Kılıçdaroğlu’nu linçten kurtaran genel müdür 19 Temmuz 2019 | 6.207 Okunma Türkiye’ye karşı yeni silahlı güç 17 Temmuz 2019 | 632 Okunma FETÖ, termal suyun da üstüne yatmış 16 Temmuz 2019 | 939 Okunma Komutan S-400’ü anlattı 14 Temmuz 2019 | 1.811 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar