Adana’yı kucakladık atağa kaldıracağız

Çukurova Kitap Fuarı için Adana’ya gittiğimizde CHP’li milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Müzeyyen Şevkin, Burhanettin Bulut ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay, CHP İl Başkanı Mehmet Çelebi ile bir araya geldik.

Aslında onlar fırsat buldukça bir araya geliyor, Adana için neler yapılabileceğini aralarında konuşuyor. O sohbeti ve belirledikleri yol haritasını meslektaşlarımız Mustafa Balbay ve Serhan Asker’le birlikte dinledik. Adana’nın övünülecek çok şeyi var. Ama bu kentin bir de Kurtuluş Savaşı gazisi Yeni Adana Gazetesi var. Adana’nın işgalinden sadece 5 gün sonra bu gazete yayımlanmaya başlanıyor. Yerleri belirlenince, tren vagonunun içinde baskı yapılıyor. 102 yıldır kesintisiz olarak yayımlanan gazete 1918 yılından bu yana basın tarihimizin bir meşalesidir.

FOTO: SÖZCÜ

O YASADAN VAZGEÇİLMELİ

Bütçesi her ay 60 milyon lira açık veren Büyükşehir Belediyesi, çalışanlarının maaşlarını kredi çekerek öderken, Başkan Zeydan Karalar’ın anlatımına göre Ocak ayından itibaren bütçe açığı kapatıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özdağ’ın FETÖ suçlaması böyle kolay olmasaydı 23 Ekim 2020 | 1.980 Okunma Hastane odasında 21 Ekim 2020 | 1.410 Okunma Son saatinde tavla oynadı, çiğ köfte yedi... 20 Ekim 2020 | 1.930 Okunma Misyoner kestiriyor terör örgütü yaktırıyor 18 Ekim 2020 | 240 Okunma Yargı, 14 yıl önce bu günleri görmüş 16 Ekim 2020 | 1.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar