Adalete uzanan “Torpil notları”

Döneme göre iktidara yakın olup, devlette işlerini rahatlıkla yürütenler ya da yürüttüğü izlenimi verenler çıkar. İktidara yakın olmanın avantajını bu dönemde de kullanan vakıflar var. Vakıfların yönetiminde veya başlarında genelde AKP’den milletvekili adayı ya da aday adayı olmuş, geçmişte önemli görevlerde bulunmuş olanlar var.

Sözleri ne kadar geçiyor bilemem ama kurucuları arasında eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın bulunduğu Birlik Vakfı adına Adalet Bakanı ve Yargıtay Başkanı’na gönderilen “Torpil” isteklerinden söz edelim.

“GÖNÜLDAŞIMIZDIR”

Adalet Bakanı Adulhamit Gül’e gönderilen iki “Torpil” notu var. Okuyalım bakalım neler istenmiş:

“Sayın Bakanım, aşağıda isimleri yazılı kişiler, vakfımızın gönüldaşları olup mülakata gireceklerdir. Yardımlarınızı bekler, saygılar sunarım.”

Başka bir gün yine Adalet Bakanı Gül’e not gönderiliyor. Bu kez, Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına alınacak personelin mülakat tarihi belirtiliyor, “M.A. ve babası vakfımızın gönüldaşlarındandır. Gireceği sınavda yardımlarınızı bekler, saygılar sunarım” deniliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özkök konuştukça yeni şeyler çıkıyor 18 Şubat 2020 | 1.240 Okunma O vakıflar Danıştay kararı da dinlemiyor 16 Şubat 2020 | 742 Okunma Gökçek’in reddettiği hakim 14 Şubat 2020 | 3.185 Okunma Suriye üniformalı Rus askerleri var 12 Şubat 2020 | 2.708 Okunma Şehide saygısızlık böyle de oluyor 11 Şubat 2020 | 2.960 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar