29 suç, 10 arama kaydı olan lider!

Organize suç örgütleri öyle güçlenmişler ki uluslararası düzeyde çalışıyorlar.

Organize suç örgütleri öyle güçlenmişler ki uluslararası düzeyde çalışıyorlar. Faaliyet gösterdikleri ülkelerde yalnız Türk vatandaşları değil, çetelerinde yabancı ülke vatandaşları da bulunuyor. Bu organizasyonlar bulundukları ülkelere göre farklılık da gösteriyor. En çok iş birliği uyuşturucu madde kaçakçılığı ve bunların o ülke içinde dağıtımının yapılması. Örneğin son 11 ayda Türkiye bağlantılı uluslararası operasyonlarda 15 çete çökertildi.

“Çökertildi” denilince bu çetenin tamamen bitirildiğini düşünmeyin. O çetenin yerini bir başka çete dolduruyor. Cezaevinden çıkan çete bağlantılı kişiler aynı işleri sürdürüyor. Dahası, liderleri çetesini cezaevinden yönetiyor. Avukatları ve görüş izni verilen kişilerden dışarıdaki durumla ilgili bilgiler geliyor, örgütün başındaki kişi yapılması gerekenleri, kime “selamının söyleneceğini” onlar aracılığıyla iletiyor. Üstelik kendisine dönük suçlamalardan da kurtuluyor. Çünkü cezaevinde olduğu için örgütü yönettiğine ilişkin kanıtta ortaya konulamıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan, şunu sordu: Bu arsalar kimin? 12 Haziran 2024 | 6.552 Okunma Müsavat Bey yarın çok ağır konuşacak 11 Haziran 2024 | 1.778 Okunma “Gizli tanık” kelepçeden nasıl kurtuldu? 04 Haziran 2024 | 2.482 Okunma İlk dört maddenin tartışılması lüzumsuz bir konu 31 Mayıs 2024 | 2.681 Okunma Erdoğan’ın ziyaret ettiği Cemevi’nde iki vakıf karşı karşıya 29 Mayıs 2024 | 2.871 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar