ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Siviller, teröristlerin “can simidi” oldu

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin yolunda 44 şehit verdi ama 3 bin 381 teröristi de etkisiz hale getirdi .

Saygı Öztürk
Saygı Öztürk Sözcü Gazetesi
13 Mart 2018 | 2.9 K

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Afrin yolunda 44 şehit verdi ama 3 bin 381 teröristi de etkisiz hale getirdi. Terör örgütlerinin kayıplara artık tahammülleri kalmadı, “can simidi”olarak sivilleri görüyorlar. Planları Afrin'de politik ve psikolojik odaklı direniş sergilemek.

Artan terörist kayıpları nedeniyle, örgüt, Afrin şehir merkezinde direnecek yeterli teröristi bulunduramayacağı endişesi nedeniyle Afrin dışından 800 civarında teröristi şehir merkezine getirdi. Bu durum, örgütün kalan unsurlarıyla, alanda ve alandaki yerleşim yerlerinde daha fazla kayıp vermek yerine, bu unsurlarını şehir merkezine aktararak Afrin'i sıklet merkezi oluşturmak istiyor. Ama boşuna…

PSİKOLOJİK SONUCA ODAKLI DİRENİŞ

Afrin'de, diğer meskûn mahallere oranla kayıpları artırıcı yönde riskler göze alarak, politik ve psikolojik sonuca odaklı direniş sergileyecekler. O yüzden sivillere “Can simidi” olarak sarılacaklar. Afrin'de mücadeleyi kaybedeceklerini bilmelerine rağmen teröristlerin direniş nedenini Genelkurmay eski Asayiş Dairesi Şube Müdürü emekli Kurmay Albay Ünal Atabay'a sordum. Örgütün buradaki amaçlarını şöyle sıraladı:

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER