ÇOK OKUNAN YAZARLAR

O şehirleri kazanmak için...

Haklarında geçmişe dönük soruşturma açılmayacağı garantisi verilerek Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir büyükşehir belediye başkanları istifa ettirildi .

Saygı Öztürk
Saygı Öztürk Sözcü Gazetesi
14 Ocak 2018 | 1.5 K

Haklarında geçmişe dönük soruşturma açılmayacağı garantisi verilerek Ankara, İstanbul, Bursa, Balıkesir büyükşehir belediye başkanları istifa ettirildi. Veda konuşmalarında da ne kadar başarılı olduklarını anlattılar. Sanırsınız, başarılı olmanın karşılığı sarayın emriyle istifa etmek. CHP’li belediye başkanları haklarındaki iddialar nedeniyle “soruşturmanın selameti” gerekçe gösterilip açığa alınıyor, görevden alınan HDP’li başkanların yerine ise kayyum atanıyor. Partisine göre muamele dönemi…

Ankara’nın yeni belediye başkanı Mustafa Tuna, seçimlere kadar bir şey yapamayacağını biliyor. Kolayına kaçıyor. Örneğin metroyu 24 saat çalıştıracağını söylüyor. Dünyanın hangi ülkesinde metro 24 saat çalıştırılıyor? Her gün mutlaka yapılması gereken rayından, vagonuna kadar bakımlar var. Suyu ucuzlattığını söylüyor, köylerde bulunan birkaç mandıranın suyu ucuzlatıldı. Diğer yurttaşlara yansıyan bir şey yok.

TUNA’NIN TAKTİĞİ

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER