ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İHA’nın ve SİHA’nın gördükleri

CHP Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, teröristle mücadele edilirken, sade vatandaşın “terörist” diye öldürülmemesi gerektiğini vurguluyor .

Saygı Öztürk
Saygı Öztürk Sözcü Gazetesi
13 Eylül 2017 | 1.7 K

CHP Parti Meclisi Üyesi İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, teröristle mücadele edilirken, sade vatandaşın “terörist” diye öldürülmemesi gerektiğini vurguluyor. Denetim noktasından geçen vatandaşın, kısa süre sonra “terörist” diye Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) tarafından vurulmasına da karşı çıkıyor.
Biliyorum Güneydoğu’da teröristi sade vatandaştan ayırmak kolay değil. Akrabalık ilişkileri, tehditler, baskılar sonucu teröriste yardım ve yataklık da yapılıyor. Bunun böyle olduğunu güvenlik birimlerimiz de öteden beri biliyor. Operasyonlarda yanlışlık yapılmaması için özen gösteriliyor. Hatta sade vatandaş zarar görmesin diye güvenlik güçlerimizin şehit edildiği acı olaylar da yaşandı.

BAKAN KIZMASIN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’dan çok, günlerini Güneydoğu’da geçiriyor. Jandarmanın, polisin, güvenlik korucusunun yanında. Acılarına da, sevinçlerine de ortak oluyor. Güvenlik güçlerimizin çabalarını, fedakarlıklarını bildiği için onlara dönük eleştiriler karşısında çok ağır ifadeler kullanıyor.
Terörle kararlı bir mücadele sürdüren güvenlik güçleri hiç hata yapmaz mı? Hata yapar. İşte benzer durumların sıkça yaşanmaması esastır. Bunun için gerekli duyarlılığın daha fazla gösterilmesini isteyen “terörist”, “teröristle işbirliği yapan kişi” olarak ilan ediliyor, ağır hakaretlerde bulunuluyor. Oysa, milletvekilinin gündeme getirdiği konudan, kendisinden emin olan güvenlik güçleri rahatsız olmaz ve gerçeği de açıklar. Unutmayalım, teröristle
mücadelede bölge halkını yanınıza çekmediğiniz sürece istenilen sonucu elde edemezsiniz.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER