1902 gün sonra

Genelkurmay Askeri Savcılığı, Topçu Kurmay Albay Baki Kaya’nın izlenmesiyle ilgili olarak Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda görevli Yusuf Akal, Erkan Yılmaz Büyükköprü, Sayım Arslan, İbrahim Göze, Osman Darıcı, Muzaffer Ata, Murat Ulutürk, Ahmet Boran hakkında soruşturma yürütüyordu.

Takip emrini Genelkurmay Başkanı Org.l İlker Başbuğ, Özel Kuvvetler Komutanı Servet Yörük’e vermiş, o da Ankara Bölge Başkanı Albay Yusuf Akal’a bildirmişti.

“Bülent Arınç’a Suikast Planlaması Soruşturması” tam 1902 gün sürdü. Bu soruşturmanın ardından kimlerin başına neler geldiğini araştırdığımda şu bilgilere ulaştım:

BU OLAYIN SONUNDA

Cep telefonu kullanmadı: Polisin ilk gözaltına aldığı isimlerden birisi Binbaşı İbrahim Göze’ydi. Soruşturmanın uzaması yalnız onu değil, ailesini de etkilemişti. Daha önce cep telefonu kullanan oğlu, babasının gözaltına alınmasından sonra asla cep telefonu kullanmadı. Sanki konuşursa başlarına bir şey gelecekmiş gibi düşündü. İbrahim Göze, suçsuz bulununca terfi ettirildi. Ancak o çok sevdiği askerlik görevini bundan sonra layıkıyla yapamayacağını düşündü. Çok kırıldığı, yalnız bırakıldığı ve haksızlığa uğradığı için 2016 başında emekliye ayrıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşte, Gökçek’in mal varlığı 13 Aralık 2019 | 5.973 Okunma Vetonun ardından geleceklere bakalım 11 Aralık 2019 | 2.650 Okunma Bunlar yapılmadan mücadele olmaz 10 Aralık 2019 | 2.820 Okunma İhalede 88 milyon lira farkın bir anlamı yok... 08 Aralık 2019 | 347 Okunma O veto edildi, ya diğer yasa? 06 Aralık 2019 | 2.673 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar