SON LEVEL KARA TOPRAK

3 yıl önce TEOG sınavında Türkiye birincisi olan bir öğrenci, geçen hafta intihar etti. Acılı baba, çocuğunun ölümüne bir oyunun sebep olabileceğini söyledi ve kayıp telefonun bulunmasını...

3 yıl önce TEOG sınavında Türkiye birincisi olan bir öğrenci, geçen hafta intihar etti. Acılı baba, çocuğunun ölümüne bir oyunun sebep olabileceğini söyledi ve kayıp telefonun bulunmasını istedi.
Gencecik bir çocuğun intihar etmesi zaten korkunç bir olay ve hepimizi derinden sarstı. Bir de üzerine böyle bir ihtimal eklenince, bazı konuları yeniden gündeme getirmek şart oldu.
Öncelikle şunu iyi bilmek gerekiyor. Bu intihar vakasında sözü edilen oyunla, şiddet içeren savaş oyunlarının hiçbir ilgisi yok. Vurdulu, kırdılı, öldürmeli oyunların çocuklarda saldırganlığı tetiklediğini gösteren bazı araştırmalar var elbette. Ancak bu etki, karate filminden çıkan kişilerin birbirine tekme atmaya çalışmasına benzer bir durum. Yani çocuğunuz PUBG oynuyor diye panik yapmayın!
Ama Mavi Balina ile başlayan, Mariam ve Momo ile devam eden “sözde oyunlar” farklı. Çünkü 2015 yılından beri dünyanın birçok ülkesinde bir sürü çocuk bu oyunlar yüzünden intihar etti. Türkiye’de de 120 çocuk ve gencin intiharının arkasında yatan sebebin Mavi Balina oyunu olduğundan şüpheleniliyor.
 
Ölüm talimatı
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bayram sevincinin çocukluğuna inmek 23 Mayıs 2020 | 35 Okunma Sosyal medya ve temsil krizi 15 Mayıs 2020 | 81 Okunma Eğitim sosyal mesafeyi kaldırmaz! 05 Mayıs 2020 | 155 Okunma Nerede o eski ramazan yazıları! 28 Nisan 2020 | 1.877 Okunma Şaşırdık mı? Hayır! 21 Nisan 2020 | 2.245 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar