Rota yeniden oluşturuluyor

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama hayatımızda Türk dizileri hariç her şey kısalıyor. Uzun süren hiçbir şeye tahammülümüz kalmadı. Sıkılıp bunalma süremiz artık saniyelerle...

Fark ettiniz mi bilmiyorum ama hayatımızda Türk dizileri hariç her şey kısalıyor. Uzun süren hiçbir şeye tahammülümüz kalmadı. Sıkılıp bunalma süremiz artık saniyelerle ölçülüyor.

Bazen arabayla giderken navigasyon “Yeni bir rota bulundu. 7 dakika kazanmak ister misin?” diye soruyor. “İsterim tabii” diyorum ve hemen yolu değiştiriyorum.

Gençler de aynı durumda… Hedeflerine daha kısa yoldan varmak için sürekli rota değiştiriyorlar. Hâlbuki başarının kısa yolu yok! Cepte para, kariyerde basamak birikmesi için önce alında ter birikmesi gerekiyor.

Ortalığa saçılan başarı hikâyeleri de tembelliğin en güzel mazereti oluyor hepimiz için. Süper bir fikir bulup zengin olan, ofiste salıncakta sallanan, havuzda neşeyle toplantı yapan tiplerin bulunduğu hikâyeler… Ama nedense bu başarı hikâyelerinin son satırları sunuluyor hep. İlk sayfalardaki tere bulanmış cümleler es geçiliyor.

Dizilerdeki iş adamları zaten ayrı bir âlem. Ne iş yaptığı asla belli olmayan kişiler, göz alıcı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zamanın kelepçesi ve sonsuzluk 08 Ekim 2022 | 76 Okunma Niyetini bozma! 01 Ekim 2022 | 216 Okunma Talimatla çalışan çocuklar 24 Eylül 2022 | 151 Okunma Rota yeniden oluşturuluyor 17 Eylül 2022 | 83 Okunma Nikâhına mı aldın? 10 Eylül 2022 | 222 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar