Çıkar artık şu gözlüğünü evladım!

Sanal gerçeklik kavramı, yaşadığımız dünyada yalanla gerçeğin nasıl iç içe geçip, bulamaç olduğunun bir ispatı. Hem sanal, hem gerçek. Varmış gibi hissediyorsun ama...

Sanal gerçeklik kavramı, yaşadığımız dünyada yalanla gerçeğin nasıl iç içe geçip, bulamaç olduğunun bir ispatı. Hem sanal, hem gerçek. Varmış gibi hissediyorsun ama yok.
Duygularımız zaten sosyal medya sayesinde kontrolden çıkmıştı. Şimdi gözlüğü takınca duyular da gidecek.
Bu konu nereden çıktı şimdi diyeceksiniz. Zuckenberg geçtiğimiz günlerde Metaverse ismini verdikleri yeni platformu tanıttı ya! İşte oradan çıktı. Artık bu dünyadan sıkılan, gözlüğünü takıp başka bir dünyaya girecek. Tanıştığımıza ne kadar memnun olacağımızı zaman gösterecek elbette. Ama insanlık olarak garip bir dönemeçte olduğumuz kesin.
Bu dünya zaten hayal. Yani inananlar için, tecrübe ettiğimiz her şey gerçeğin sadece bir yansıması. Bu durumda Metaverse platformu, yansımanın yansıması olacak. Ve bu kurgusal evren, sanal gerçekliği bir ileri boyuta taşıyacak.
Artık insanlar bakmakla yetinmeyecekler. Ve üç boyutlu sanal alanların birleştirilmesiyle oluşan bu dünyada bizzat yer alacaklar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zamanın kelepçesi ve sonsuzluk 08 Ekim 2022 | 66 Okunma Niyetini bozma! 01 Ekim 2022 | 189 Okunma Talimatla çalışan çocuklar 24 Eylül 2022 | 127 Okunma Rota yeniden oluşturuluyor 17 Eylül 2022 | 61 Okunma Nikâhına mı aldın? 10 Eylül 2022 | 204 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar