Attığın altın olsun

Mete Gazoz olimpiyatlarda altın madalya alarak göğsümüzü kabarttı. Bu arada göğsümüzle birlikte duygularımız da biraz kabardı. En önemlisi de çalışma, azim ve inanç kelimeleri zihnimizde yeniden...

Mete Gazoz olimpiyatlarda altın madalya alarak göğsümüzü kabarttı. Bu arada göğsümüzle birlikte duygularımız da biraz kabardı. En önemlisi de çalışma, azim ve inanç kelimeleri zihnimizde yeniden canlandı.
Yeniden canlandı diyorum çünkü uzun zamandır girişimcilik markasıyla gençlerin bilinçaltına çok zararlı bir mesaj iletiliyor; “Bir fikir bulun ve kısa yoldan zengin olun.”
Zenginliğin başarıyla eş anlamlı olarak kullanıldığı günümüzde, bu cümleyi “Başarılı olmak için çok çalışmaya değil, iyi bir fikre ihtiyacın” var olarak tercüme edebiliriz.
Gençler de orijinal bir fikir bulup kısa yoldan köşeyi dönmek için sürekli düşünüyorlar. Ama düşünmekten çalışmaya fırsat bulamıyorlar. Sonuçta “ergen emeklilik” dediğimiz şey çıkıyor ortaya.
Mete’nin de bir fikri ve hayali vardı elbette. Ama bu fikir onun için finiş değil, start çizgisiydi. Ve bu çizgide kendisiyle aynı fikre sahip ve benzer hayaller kuran binlerce kişiyle birlikte olduğunu biliyordu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zamanın kelepçesi ve sonsuzluk 08 Ekim 2022 | 76 Okunma Niyetini bozma! 01 Ekim 2022 | 216 Okunma Talimatla çalışan çocuklar 24 Eylül 2022 | 151 Okunma Rota yeniden oluşturuluyor 17 Eylül 2022 | 83 Okunma Nikâhına mı aldın? 10 Eylül 2022 | 223 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar