2022 için kendime 22 tavsiye

1- İnsanlara teşekkür etmek için acele et. Yani takdirini peşin sun. Ama eleştirini vade farkı istemeden takside böl. Eğer tersini yaparsan, bu alışverişten bir kazanç bekleme.2- Beklenti enflasyonun yükseldikçe...

1- İnsanlara teşekkür etmek için acele et. Yani takdirini peşin sun. Ama eleştirini vade farkı istemeden takside böl. Eğer tersini yaparsan, bu alışverişten bir kazanç bekleme.

2- Beklenti enflasyonun yükseldikçe, kaybetme ihtimalin artıyor. Her şeyin mükemmel olmasını beklemek yerine, hayırlısını dile ve bekle.

3- Tenkit edilmekten korktuğun kadar, taltif edilmekten de kork. Marifet iltifata tabidir elbette. Ama nefsine tabi olan için fazla iltifat, tahrifata yol açar. Yani tabi olduğun makam ne kadar alçalırsa, egon da o kadar yükselir. Öyleyse egonu sıfırlamak için, en yüksek makama tabi ol.

4- Eğer kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsan, kalbinle dilin arasındaki mesafeyi ölç. Özün sözün bir değilse, sözlerinin tesiri sıfır olur. Çünkü özne-yüklem uyumsuzluğu, anlatım bozukluğuna yol açar.

5- İnsanlara güven, suizan etme. Kendinden şüphesi olan, herkesten şüphelenir. Ayrıca kimseye güvenmeden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zamanın kelepçesi ve sonsuzluk 08 Ekim 2022 | 66 Okunma Niyetini bozma! 01 Ekim 2022 | 205 Okunma Talimatla çalışan çocuklar 24 Eylül 2022 | 129 Okunma Rota yeniden oluşturuluyor 17 Eylül 2022 | 67 Okunma Nikâhına mı aldın? 10 Eylül 2022 | 217 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar