2022 için kendime 22 tavsiye

1- İnsanlara teşekkür etmek için acele et. Yani takdirini peşin sun. Ama eleştirini vade farkı istemeden takside böl. Eğer tersini yaparsan, bu alışverişten bir kazanç bekleme.2- Beklenti enflasyonun yükseldikçe...

1- İnsanlara teşekkür etmek için acele et. Yani takdirini peşin sun. Ama eleştirini vade farkı istemeden takside böl. Eğer tersini yaparsan, bu alışverişten bir kazanç bekleme.

2- Beklenti enflasyonun yükseldikçe, kaybetme ihtimalin artıyor. Her şeyin mükemmel olmasını beklemek yerine, hayırlısını dile ve bekle.

3- Tenkit edilmekten korktuğun kadar, taltif edilmekten de kork. Marifet iltifata tabidir elbette. Ama nefsine tabi olan için fazla iltifat, tahrifata yol açar. Yani tabi olduğun makam ne kadar alçalırsa, egon da o kadar yükselir. Öyleyse egonu sıfırlamak için, en yüksek makama tabi ol.

4- Eğer kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsan, kalbinle dilin arasındaki mesafeyi ölç. Özün sözün bir değilse, sözlerinin tesiri sıfır olur. Çünkü özne-yüklem uyumsuzluğu, anlatım bozukluğuna yol açar.

5- İnsanlara güven, suizan etme. Kendinden şüphesi olan, herkesten şüphelenir. Ayrıca kimseye güvenmeden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Izdı’rap!.. 14 Mayıs 2022 | 48 Okunma Yanlış anlama! 07 Mayıs 2022 | 237 Okunma Yürüyen merdivenler 30 Nisan 2022 | 126 Okunma Alternatif faşizm 23 Nisan 2022 | 101 Okunma Taziyede karabiber istemek! 16 Nisan 2022 | 320 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar