Yılmaz, Ruşen ve Cumhuriyet

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre ABD Başkanı Biden, Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki açıklamalarından çok rahatsızmış! Ankara Büyükelçileri David Satterfield'ı bu konuda...

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre ABD Başkanı Biden, Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki açıklamalarından çok rahatsızmış!


Ankara Büyükelçileri David Satterfield'ı bu konuda görevlendirmiş.


Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre Büyükelçi Satterfield geçen gün Kılıçdaroğlu'na yönelttiği soruları ve aldığı yanıtları bir rapor halinde ABD Dışişleri Bakanı Blinken'a aktarmış.


Cumhuriyet Gazetesi işte bu rapora ulaşmış
Rapor şöyle:


SATTERFIELD - "Sayın Kılıçdaroğlu, 'Ben ne mültecilerin sömürülmesine ne de güzel ülkemizin emperyalistlerin mülteci hapishanesine dönüştürülmesine razıyım!' dediniz. Emperyalistlerle kimi kastediyorsunuz?"


KILIÇDAROĞLU - "Katar'ı."


SATTERFIELD - "Peki, 'Beni Erdoğan'la karıştırmayın. Kuvayı Milliye geleneğinden geliyorum' sözleriyle kimlere meydan okumak istediniz?"


KILIÇDAROĞLU - "İç kamuoyuna yönelik öyle şey ettim..."


SATTERFIELD - "Madem iç kamuoyuna yönelikti, neden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan bunları tanıyamamış mı? 23 Ekim 2021 | 1.582 Okunma Vay şerefsiz 20 Ekim 2021 | 1.582 Okunma Oyuna gelme adamım 19 Ekim 2021 | 1.012 Okunma O partiyi üçe katlamış 16 Ekim 2021 | 1.021 Okunma Roller dağıtıldı 14 Ekim 2021 | 614 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar