Ulan memleket ne hale geldi be!

Sabah Gazetesi Yazarı Salih Tuna'nın bugünkü (03.05.2022)''Ulan memleket ne hale geldi be!'' başlıklı yazısı.

Daha önce anlatmış mıydım, unuttum. Anlatmışsam da ayrıntısına girmemişimdir yoksa unutmazdım.
O halde "bayramlık yazı" niyetine mufassal anlatayım. Siz okuyup gülerken ben de "sosyal mesajımı" vermiş olayım. Sanat sanat için ise, köşe yazısı da toplum içindir, bunu tartışamayız.
Lafın belini daha fazla kırmadan başlayalım:
O yıllarda eve oldukça geç dönüyordum, dönerken de yolumun üzerindeki büfeye uğruyordum. Açık büfe pek bulunmadığından önünde kuyruk oluyordu.
Neyse ki benim vakit sıkıntım yoktu.
Yerel gazetelere varıncaya kadar her çeşit gazete ve derginin yer aldığı büfenin önündeki tezgâhla oyalanıyor, sıramı bekliyordum. E tabi sadece gazete dergi için değil çocuklara çikolata, kendime de sigara almayı hiç ihmal etmiyordum. Sağlıklı günlerimdi, sigarayı içmiyor adeta yiyordum.
Büfeci asık surat değildi, lakin "üzgün" demeyeyim de dertli görünümlü kavruk bir abiydi. Sonradan anladım ki şekli şemaili değil karakteri böyleydi.
Bir gece "Nasıl gidiyor?" diye sordu. Geçiştirmek için "Ne olsun!" dedim. Bundan felaket şekvacı olduğum sonucunu çıkardı. "Bizde de öyle!" dedi.
Sesi kederle...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pistin ortasında oynuyorum 19 Mayıs 2022 | 885 Okunma Sen sustukça ben hatırlatacağım 18 Mayıs 2022 | 1.023 Okunma O ne yapsa sırıtır ya diğeri? 17 Mayıs 2022 | 1.145 Okunma İnsan enkazı 14 Mayıs 2022 | 207 Okunma Yüce Türk Büyüğü’nün utanç verici hali 12 Mayıs 2022 | 1.972 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar